Норвезькі археологи заявили, що виявили найстаріший рунічний камінь у світі 

/ Події /

На об'єкті видряпане невідоме слово «idiberug».

Про це повідомляє медіа ScienceAlert.

Норвезькі дослідники розповіли про знайдений понад рік тому рунічний камінь, написам на якому щонайменше дві тисячі років. Таким чином артефакт на кілька століть старший за попередні подібні відкриття. 

Об’єкт розміром приблизно 30 на 30 см було виявлено під час розкопок стародавнього могильника наприкінці 2021 року в Тіріфіордені на північний захід від Осло.

За даними Музею історії культури Осло, датування кісток і дерева, знайдених у могилі поруч із руною, свідчить про те, що вона була написана між 1 і 250 роками нашої ери. Відкриття, яке могли створити у часи життя Ісуса Христа, уже назвали «мрією для рунологів».

Слово «idiberug», що видряпане на рунічному камені. Фото: Javad Parsa/NTB/AFP

«Ми думали, що перші каміння в Норвегії та Швеції з’явилися в 300-400 роках, але виявилося, що деякі руни можуть бути навіть старшими, ніж вважалось раніше», — зауважила рунолог Крістель Зілмер норвезькому інформаційному агентству NTB.

Повторно транскрибований латинським алфавітом напис на камені утворює невідоме слово «idiberug», можливо, відсилання до людини, що лежала у похованні.

 

 

Читайте також

Суд визнав садибу Дмитрієва комплексною пам’яткою архітектури

Вчені розгадали секрет «самовідновлення» римського бетону

Модний дім Fendi долучився до оновлення інтер’єрів історичної вілли Медічі в Римі