“Ніж в спину”. IKEA відмовляється від використання української деревини

/ Події /

Таке рішенням шведський ритейлер меблів обґрунтовує війною та тим, що не може перевірити легальність деревини.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на “Схеми”.

Відомо, що відповідна заява з підписом менеджера з розвитку закупівель IKEA Роберта Олссона надійшла на адресу українських постачальників деревини 25 березня.

“IKEA призупинила глобальні закупівлі деревини з України, заготовленої після 24 лютого 2022 року, до подальших розпоряджень. Деревину, заготовлену після цієї дати, не будуть використовувати, тому що її легальність неможливо перевірити”, – йдеться у листі.

Лист від IKEA до українських виробників

Лист від IKEA до українських виробників

Українські виробники стверджують, що через таке рішення компанії будуть вимушені скоротити персонал, адже фактично залишились без замовлень.

До прикладу, співвласник компанії “Українські лісопильні” Сергій Ліщина каже: “Фактично, IKEA вводить санкції проти економіки країни-жертви російської агресії, в той час як весь цивілізований світ намагається допомогти Україні, яка самостійно захищає цінності свободи і демократії”.

В свою чергу, директор компанії “Олісма” Ярослав Плахтина каже, що 95% продукції компанії виготовляють для IKEA. Якщо рішення не скасують, то керівництву доведеться вимушено звільняти працівників.

Журналісти повідомляють, що такі ж заходи компанія від 8 квітня застосувала до білорусі та росії. До слова, з останньої – планують скоротити постачання деревини на 85%.

Нагадаємо, що ще на початку березня IKEA припинила співпрацю з рф та білоруссю. 

 

 

Читайте також

JYSK назавжди закривається і повністю покидає росію

Компаніям, які співпрацюють з рф, в Україні піднімуть податки на 50%

Швейцарська компанія з виробництва будівельних матеріалів Holcim йде з росії