Не лише Coca-Cola: які компанії надалі працюють у росії

/ Події /

Опісля офіційної заяви Coca-Cola про те, що вона продовжить вести бізнес на території російської федерації, низка українських мереж супермаркетів відмовилась від продажу продукції компанії. Зокрема, мова йде про Novus, Fozzy Group та Varus, які почали масово прибирати з полиць магазинів усі товари вказаного бренду.

Однак існують й інші компанії, які планують працювати у росії попри її військову агресію. Про детальний список цих компаній повідомили журналісти “Схем” (Радіо Свобода).

METRO

Міжнародна торговельна оптова мережа гіпермаркетів заявила, що й надалі продовжить функціонувати у росії за звичним графіком. 

“Ми передбачили необхідний запас товарів та налагоджуємо ланцюги поставок”, – зазначають у повідомленні.

Компанія навіть намагатиметься продавати товар за доступними цінами. Фото: METRO Russia

PepsiCo

Компанія не зробила заяви ані про припинення, ані про продовження постачання своєї продукції на території рф. 

Наразі PepsiCo виробляє продукцію під брендами Pepsi, Mirinda, 7up, Lay’s, Фруктовый сад, Домик в деревне, Агуша, ХрусTeam, Чудо, Sandora, Славяночка, Lipton, Ессентуки – усі вони досі доступні в росії.

Продукція компанії. Фото: potatoes.news

Nestle SA

Швейцарська компанія, яка володіє приблизно 2 тисячами брендів (Nescafe, Nesquik, Nuts, Maggi, Світоч, Мівіна, Торчин та ін.), теж співпрацюватиме з російськими магазинами.

Натомість в Україні свою роботу Nestle SA призупинили. Компанія закрила виробництво на трьох своїх фабриках (Світоч, Торчин та Мівіна), де працювало близько 5 тисяч людей.

История успеха компании Nestle » ДеньгоДел

Частина продукції Nestle SA. Фото: fcti.by

Stellantis

Транснаціональний виробник автомобілів – корпорація Stellantis, яка в росії (у Калузі) має завод з виробництва окремих моделей таких відомих брендів як Peugeot, Citroen, Opel та FIAT, – вирішила поки не переривати свою діяльність у рф.

Водночас компанія вирішила пожертвувати 1 мільйон євро українським біженцям та потерпілим, але називає війну в Україні “агресією”, не згадуючи при цьому рф.

Компанія обслуговує такі марки машин. Фото: CCFA

Danone

Французька компанія-виробник молочної продукції відмовилась від розірвання співпраці з країною-окупанткою. Її бренди “Простоквашино”, “Активія”, Actimel, Evian, “Растішка” та інші надалі з’являтимуться на полицях російських магазинів.

Danone Achieves Zero waste-to-landfill Goal at N.J. Plant | Waste360

Частина продукції компанії Danone. Фото: Waste360

TotalEnergies

Французька нафтогазова компанія заявила про те, що продовжить співпрацю з росією, оскільки та для неї є стратегічним ринком. Водночас інвестувати там у нові проєкти TotalEnergies відмовилась.

TotalEnergies in Mozambique | TotalEnergies.com

Французам належить 19% найбільшого виробника скрапленого газу в країні, росія також забезпечує понад 17% газового та нафтового видобутку компанії в світі. Фото: TotalEnergies

Pirelli

Італійський виробник шин Pirelli, у власності якого є два російських заводи, не збирається припиняти їхню роботу.

FIA schreibt Reifenvertrag ab 2020 aus: Einladung für Pirelli | AUTO MOTOR UND SPORT

Шини марки Pirelli. Фото: auto-motor-und-sport

BASF

Найбільша в світі хімічна група BASF заявила, що збереже у росії та білорусі виробництво продуктів харчування “з гуманітарних міркувань”. Нові інвестиції в країну заморожені.

Крупнейший в мире химический концерн BASF планирует построить завод в Киевской области | УНИАН

BASF є найбільшою у світі компанією хімічного спрямування, концерн виробляє широкий спектр продуктів: пластик, фарбу, косметику, харчові добавки тощо. Фото: УНІАН

SwatchGroup

Відомий швейцарський виробник годинників заявив, що продовжить свою діяльність у росії, але призупинить імпорт продукції. У межах країни-агресорки і надалі можна буде купити годинники брендів Rado, Breguet, Omega тощо.

BREAKING: Swatch Group to leave Baselworld in 2019 - HIGH JEWELLERY DREAM

Продукція SwatchGroup. Фото: highjewellerydream.com

Нагадаємо, низка світових компаній-гігантів таки покинули ринок країни-окупантки – серед них люксові бренди, техніка, кінокомпанії, фестивалі тощо.

 

 

Читайте також

Платформа онлайн-навчання Coursera зупинила роботу в росії

ЮНЕСКО вимагає негайного припинення нападів на цивільні об’єкти та закликає до захисту культурної спадщини України

Chanel, Gucci, Balenciaga та низка інших люксових брендів закривають свої магазини в росії