Однак існують й інші компанії, які планують працювати у росії попри її військову агресію. Про детальний список цих компаній повідомили журналісти “Схем” (Радіо Свобода).
METRO
Міжнародна торговельна оптова мережа гіпермаркетів заявила, що й надалі продовжить функціонувати у росії за звичним графіком.
“Ми передбачили необхідний запас товарів та налагоджуємо ланцюги поставок”, – зазначають у повідомленні.
PepsiCo
Компанія не зробила заяви ані про припинення, ані про продовження постачання своєї продукції на території рф.
Наразі PepsiCo виробляє продукцію під брендами Pepsi, Mirinda, 7up, Lay’s, Фруктовый сад, Домик в деревне, Агуша, ХрусTeam, Чудо, Sandora, Славяночка, Lipton, Ессентуки – усі вони досі доступні в росії.
Nestle SA
Швейцарська компанія, яка володіє приблизно 2 тисячами брендів (Nescafe, Nesquik, Nuts, Maggi, Світоч, Мівіна, Торчин та ін.), теж співпрацюватиме з російськими магазинами.
Натомість в Україні свою роботу Nestle SA призупинили. Компанія закрила виробництво на трьох своїх фабриках (Світоч, Торчин та Мівіна), де працювало близько 5 тисяч людей.

Частина продукції Nestle SA. Фото: fcti.by
Stellantis
Транснаціональний виробник автомобілів – корпорація Stellantis, яка в росії (у Калузі) має завод з виробництва окремих моделей таких відомих брендів як Peugeot, Citroen, Opel та FIAT, – вирішила поки не переривати свою діяльність у рф.
Водночас компанія вирішила пожертвувати 1 мільйон євро українським біженцям та потерпілим, але називає війну в Україні “агресією”, не згадуючи при цьому рф.
Danone
Французька компанія-виробник молочної продукції відмовилась від розірвання співпраці з країною-окупанткою. Її бренди “Простоквашино”, “Активія”, Actimel, Evian, “Растішка” та інші надалі з’являтимуться на полицях російських магазинів.

Частина продукції компанії Danone. Фото: Waste360
TotalEnergies
Французька нафтогазова компанія заявила про те, що продовжить співпрацю з росією, оскільки та для неї є стратегічним ринком. Водночас інвестувати там у нові проєкти TotalEnergies відмовилась.

Французам належить 19% найбільшого виробника скрапленого газу в країні, росія також забезпечує понад 17% газового та нафтового видобутку компанії в світі. Фото: TotalEnergies
Pirelli
Італійський виробник шин Pirelli, у власності якого є два російських заводи, не збирається припиняти їхню роботу.

Шини марки Pirelli. Фото: auto-motor-und-sport
BASF
Найбільша в світі хімічна група BASF заявила, що збереже у росії та білорусі виробництво продуктів харчування “з гуманітарних міркувань”. Нові інвестиції в країну заморожені.

BASF є найбільшою у світі компанією хімічного спрямування, концерн виробляє широкий спектр продуктів: пластик, фарбу, косметику, харчові добавки тощо. Фото: УНІАН
SwatchGroup
Відомий швейцарський виробник годинників заявив, що продовжить свою діяльність у росії, але призупинить імпорт продукції. У межах країни-агресорки і надалі можна буде купити годинники брендів Rado, Breguet, Omega тощо.

Продукція SwatchGroup. Фото: highjewellerydream.com
Нагадаємо, низка світових компаній-гігантів таки покинули ринок країни-окупантки – серед них люксові бренди, техніка, кінокомпанії, фестивалі тощо.
Читайте також
Платформа онлайн-навчання Coursera зупинила роботу в росії
Chanel, Gucci, Balenciaga та низка інших люксових брендів закривають свої магазини в росії