“Не дали зустрітись із Папою”. Американський турист розбив у Ватикані дві давньоримські скульптури

/ Світ /

Інцидент трапився після того, як чоловікові відмовили у зустрічі з Папою Римським.

Постраждали рельєфи з виставкового простору Кʼярамонті – частини музейного комплексу Ватикану, що містить близько тисячі творів стародавньої скульптури та описує себе як “одну з найкращих колекцій римських статуй у світі”, пише CNN.

Турист попросив про зустріч з Папою, а коли почув відмову, перекинув один із об’єктів, кинувсь втікати й на ходу повалив наступну скульптуру. Після цього його одразу затримала італійська поліція. 

Давньоримські пам’ятки відправили у внутрішню майстерню для оцінки пошкоджень. За попередніми висновками, одна із фігур втратила ніс. Хоч монументам вже близько двох тисяч років, вони вважаються другорядними витворами мистецтва, а не відомими творами. 

Розбиті статуї. Фото: catholicnewsagency

Варто зазначити, що влітку 2022 року вандалізм серед туристів у Римі траплявся неодноразово. Так, у липні поліція затримала громадянку Канади, що намагалася вирізати на Колізеї власне ім’я. Американських мандрівників оштрафували за те, що ті значно пошкодили Іспанські сходи, коли спускались ними на електросамокатах. Напередодні цією ж архітектурною пам’яткою проїхався на Maserati чоловік із Саудівської Аравії.

 

 

Читайте також

Учасники французького аукціону сприйняли вазу за артефакт й підняли її ціну у 4000 разів

У Панамі плавучий будинок за $1,5 мільйона пішов під воду одразу після спуску

У Фінляндії позбулись останнього пам’ятника Леніну