Науковий парк, Лопанська набережна та Alekseevka city: у Харкові презентували проєкт відновлення міста

19 вересня в рамках інвестиційного форуму «Kharkiv: Restart», який пройшов у Києві, презентували проєкти розвитку Харкова.

Серед проєктів, які планують реалізувати, – «Лопанська набережна», який передбачає створення відкритого простору для відпочинку та творчості, «Приміський вокзал «Левада» з сучасним транспортним хабом та торгово-розважальним культурним центром, йдеться в повідомленні міськради.

«Ми створюємо нову екосистему міста. Залучаємо кредитні ресурси Європейського інвестиційного банку і Європейського банку реконструкції та розвитку. Багато проєктів стосуються транспортної інфраструктури. Наприклад, створення служби муніципального таксі на електромобілях. Також плануємо розвивати «зелену» енергетику. Ми вже маємо досвід встановлення сонячних електростанцій», – зазначив мер Харкова Ігор Терехов.

За словами голови наглядової ради Урядового офісу з залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Давида Арахамії, у Харків можуть інвестувати три категорії інвесторів. Перший — держава, яка відіграватиме вирішальну роль, другий — це приватні інвестори, третій — іноземці.

Терехов розповів інвесторам про сучасний мікрорайон «місто всередині міста» на Олексіївці, де передбачене будівництво нового житла, офісів та об’єктів соціальної сфери. Крім того, мер презентував проєкт «Науковий парк» – інноваційний мікрорайон змішаного використання, реконструкцію Привокзальної площі та створення унікальної зеленої зони в Журавлівському гідропарку.

Залучення Фонду Нормана Фостера

Співголова відділу архітектури та технологій Фонду Нормана Фостера Альберто Сендоя під час форуму презентував пілотні проєкти з відновлення Харкова.

Він повідомив, що для розробки концепції Генерального плану було проведено понад 120 робітничих сесій, у яких взяли участь понад 800 осіб. Крім того, були проведені численні опитування серед харків’ян. З урахуванням усіх цих напрацювань були розроблені п’ять пілотних проєктів.

  1. Відновлення історичного центру міста, зокрема, зруйнованої будівлі обласної адміністрації.
  2. Використання потенціалу чотирьох річок Харкова, зокрема зі створенням рекреаційних зон та будівництвом безпечних ліній електропередач.
  3. Екологічний розвиток промислових гігантів, у тому числі з урахуванням кіберпотенціалу Харкова.
  4. Будівництво сучасних багатоквартирних будинків за енергозберігальними технологіями. За словами Альберто Сендої, для цього розглядається можливість запуску в Харкові виробництва модульних конструкцій.
  5. Модернізація ринку «Барабашово» та створення там наукового парку. Це буде багатоцільова територія, до проєктування якої Фонд Нормана Фостера залучив мережу міжнародних партнерів.

Більш детально про деякі з проєктів.

Науковий парк на місці ринку «Барабашово»

Ринок Барабашова та прилеглі річкові території будуть перетворені на новий, знаковий, революційний мікрорайон змішаного використання, призначений для просування наукових і технологічних інновацій. Цей перспективний проєкт
поєднає інноваційний потенціал наукових парків із найсучаснішими підходами до створення мікрорайонів.

Будуть створені нові житлові мікрорайони, спроєктовані багатоквартирні будинки, які сприятимуть економічному розвитку міста через інноваційні дослідження та компанії. Ринок «Барабашова» залишиться на місці, в модернізованому та компактному варіанті. Присутність і зв’язок з університетами є дуже важливим, а також проєктування зелених громадських просторів і будівель для сприяння людському району майбутнього.

Сполучення з іншою частиною міста буде забезпечено завдяки стратегічному розташуванню кварталу між станцією метро «Барабашова», трамвайною лінією «Салтівська» та річкою «Харків».

«Орієнтовна площа – становитиме 140 га з потенціалом для подальшого зростання. Завдяки співпраці унікальних місцевих і міжнародних команд науковий квартал Барабашова націлений стати флагманським проєктом для нового генерального плану Харкова: новий мікрорайон у серці Харкова, який
позиціонуватиме місто та країну на передовій інновацій, технологій та урбаністики», – йдеться в описі проєкту.

Реконструкція приміського вокзалу «Левада»

Проєкт реконструкції приміського вокзалу «Левада». Скріншот з презентації

Проєкт являє собою сучасний комплекс, в якому поєднуються функції транспортного хабу та торгово-розважального та культурного центру.

Заглиблений в землю приміський вокзал поєднається в одному рівні зі ст. метро “Проспект Гагаріна”, що створить зручні пішохідні зв’язки для пасажирів різних видів транспорту. До них буде доєднанно сполучення з Центральним автовокзалом “Харків”.

Зверху заплановано створити комплекс будівель громадської функції, що поєднають в собі кафе, ресторани, бутіки, магазини, галереї, офіси та готель
і стануть новим центром культури та відпочинку міста.

Проєкт торгового центру біля Центрального вокзалу

Проєкт торгового центру біля Центрального вокзалу. Скріншот з презентації

Проєкт являє собою сучасний торговий комплекс з дворівневим підземним паркінгом, який за допомогою підземного та надземного пішоходних переходів буде поєднано з будівлею вокзалу, частину площ якого теж пропонується доєднати до торгового центру.

Територію навколо, включно з частиною привокзальної площі, буде реконструйовано в сучасний громадський простір з розвиненою пішохідною та велосипедною інфраструктурою, зеленими територіями та зонами відпочинку.

Орієнтовний об’єм інвестицій для реалізації проєкту становитиме 96 млн доларів.

Проєкт реконструкції Лопанської набережної та створення нових пішоходних вулиць

Проєкт реконструкції Лопанської набережної та створення нових пішоходних вулиць. Скріншот з презентації

Проєкт розроблено за концепцією «більше просторів для відпочинку та творчості». За рахунок реконструкції набережної буде додано ще близько 400 метрів променади вздовж річки. На перетині вулиці Полтавський Шлях та Лопанської набережної буде зведено будівлю Арт Галереї.

На пішохідних вулицях передбачені місця з деревами та клумбами, зони для сидіння та прогулянок. Це нове місце для проведення фестивалів вуличної їжі,
мистецьких конкурсів та театральних вистав.

Будівля Арт Галереї має три поверхи, що дасть можливість проводити виставки молодим художникам та скульпторам.

Орієнтовний об’єм інвестицій для реалізації проєкту — 5 млн доларів.

Alekseevka city

Проєкт Alekseevka City. Скріншот з презентації

Проєкт розроблено за концепцією «Місто в місті». Новий мікрорайон буде пообудований в Харкові та складатиметься з 16 житлових кварталів (черг), для яких запроєктовано 3 дитячі садки, школа, стадіон, офісні та торгові приміщення, підземні паркінги та наземні автостоянки. Всі квартали будуть поєднані розвиненою велосипедно-пішохідною інфраструктурою.

Площа земельної ділянки проєкту — 22 га, загальна кількість мешканців — 10 тис. Орієнтовний об’єм інвестицій для реалізації проєкту — 237,4
млн доларів.

 

 

Читайте також:

Харківська міська рада скасовує тендер для будівництва офісного центру у Саржиному яру

Радянську символіку на будівлі Харківської міськради замінять на українську

Харків’яни розробили проєкт підземних бункерів з домашньою атмосферою