“Напрацювання дизайн-маніфесту вже є”: Норман Фостер почав розробляти план реконструкції Харкова

/ Події /

Відомий британський архітектор Норман Фостер разом із харківським міським головою Ігорем Тереховим узгодили вектор руху роботи з відновлення міста після війни.

Розмова відбулась в онлайн-форматі, повідомили у Харківській міській раді.

Під час зустрічі Норман Фостер повідомив, що вже створив план дизайн-маніфесту міста, у який згодом будуть вносити необхідні корективи.

За його словами, оновлений Харків буде “містом майбутнього”, яке об’єднає в собі “спадок минулого з найбільш бажаними та “зеленими” елементами інфраструктури й будівель”.

Також архітектор пообіцяв зібрати найкращих фахівців у сфері планування, архітектури, дизайну та інженерії для відродження Харкова.

Такий вигляд після обстрілів має одна з історичних споруд Харкова, у якій жили люди. Фото: Associated Press

Своєю чергою, Ігор Терехов підкреслив, що місту потрібні нові технологічні рішення з урахуванням аспектів безпеки. 

“Велику увагу потрібно приділити дизайн-проєкту, щоби мікрорайони відрізнялися один від одного. Останні розробки, енергозберігаючі технології. Потрібні бомбосховища й підземні паркінги подвійного призначення. Ми хочемо створити індустріальні, високотехнологічні парки, щоб перезапустити економіку міста та України”, – повідомив міський голова.

Також за можливості перепроєктування у Харкові можуть з’явитися багаторівневі розв’язки, велодоріжки та нові зони відпочинку, парки та сквери.

Такий вигляд нині має спортзал одного із харківських вишів. Фото: Reuters

За словами Терехова, наразі у Харкові вже зруйновано близько 25% будівель. Зокрема, знищено адміністративні споруди, будинки у центрі міста, житлові райони, серед яких – Пʼятихатки, Рогань та Північна Салтівка. Обстріли міста досі тривають.

 

 

Читайте також

У Чехії міст біля посольства рф назвали на честь українського сапера Віталія Скакуна

День перемоги над нацизмом хочуть остаточно перенести в Україні з 9 на 8 травня

У Вікіпедії на 25 мовах з’явилася розлога стаття про рашизм