Нахил Землі змінився через те, що людство викачує з надр забагато ґрунтових вод

Нахил нашої планети змінився на 80 см від 1993 року до 2010 року, зокрема через кількість викачаних підземних вод з надр землі.

Про це повідомляє видання Space.

За цей період людство викачало 2150 гігатонн води з природних резервуарів у надрах планети. Якщо таку ж кількість води вилити у світовий океан, то його поверхня підніметься на 6 мм.

Нове дослідження показало, що витіснення такої величезної кількості води вплинуло на вісь, навколо якої обертається наша планета.

Вчені прийшли до такого висновку, змоделювавши зміни в положенні полюса обертання Землі. Положення полюса обертання не збігається з географічним північним і південним полюсами і фактично змінюється з часом, тому вісь обертання прорізає різні точки на земній корі в різні моменти часу.

Зображення: ілюстрація зміни нахилу Землі

З 2016 року вчені знають, що на полюс обертання впливають процеси, пов’язані з кліматом, такі як танення айсбергів і перерозподіл маси замкненої в них води. Але поки дослідники не додали відкачану воду в свої моделі, результати не повністю відповідали спостереженням. Без відкачування ґрунтових вод модель відхилилася на 78,5 сантиметрів.

“Полюс Землі насправді сильно змінюється. Наше дослідження показує, що серед причин, пов’язаних із кліматом, перерозподіл ґрунтових вод справді найбільше впливає на дрейф полюса обертання”, — заявив Кі-Веон Со, геофізик із Сеульського національного університету, який керував дослідженням.

Оскільки нахил осі Землі може впливати на сезонну погоду на поверхні планети, вчені зараз задаються питанням, чи можуть зміщення полюса обертання сприяти зміні клімату в довгостроковій перспективі.

 

 

Читайте також:

Церква Швеції планує стати повністю енергонезалежною до 2030 року

Snøhetta спроєктувала повністю енергонезалежну школу в Норвегії

До одеського узбережжя прибило залишки будинків з Херсонщини