“Нахаббуд” на даху багатоповерхівки: в центрі Києва виявили незаконну надбудову

В Голосіївському районі в центрі Києва на даху будинку самохіть добудували ще один поверх. Міська влада звернулась до правоохоронців, щоб відкрити кримінальне провадження та збирається іти з позовом до суду. 

Про це повідомив директор Департаменту міського благоустрою КМДА Тимур Ткаченко.

Інспектори КП “Київблагоустрій” виявили, що жодних дозвільних документів на проведення робіт за адресою не видавали. На місце події також викликали патрульну поліцію, однак доступ до надбудови заблокований.

Департаментом ініційований позов до суду. Також установа вимагатиме відкриття кримінального провадження.
«За подібні дії порушники мають нести покарання у суді, адже, окрім порушення благоустрою, ставиться під загрозу безпека мешканців будинку, на даху якого і почалося незаконне будівництво», – написав Ткаченко.

Чому це небезпечно?

Радянська багатоповерхівка збудована у 1965 році, а це значить що її фундамент, електросистема та система каналізації не розраховані на додаткове навантаження. Про це розповідає архітектор Олег Гречух у коментарі виданню “Вечірній Київ”.

Також це створює проблему для вентиляції – вентиляційні канали квартир, розташованих поверхами нижче, тепер заблоковані та позбавлені якісного обслуговування.

За найгіршого розвитку подій, “шмигалька” може просто обвалитися, прогнозує архітектор.

 

 

Читайте також:

«Садиба на Кудрявці» замість Пушкіна. Два київські музеї змінюють назви

Столичний суд дозволив забудову земель історико-культурного призначення музею у Пирогові

Суд зобов’язав демонтувати храм-МАФ з території Національного музею історії України