Наказ Держкіно про реорганізацію “Довженко-Центру” визнали незаконним

У Господарському райсуді Києва 11 липня відбулося судове засідання щодо позову "Довженко-Центру" до Держкіно — розглянули клопотання про закриття справи.

Суд повністю задовольнив позов “Довженко-Центру”, пише Суспільне.

“Розглянувши справу, керуючись статтями 129, 238, 241 ГПК України, позов Національного центру Олександра Довженка задовольнити повністю, а наказ Державного агентства з питань кіно від 5 серпня 2022 року визнати незаконним”, — зазначила суддя.

У Держкіно заявили, що подаватимуть апеляцію. На це є 20 днів після того, як суд видасть текст рішення з підписами.

Фото з засідання суду. Джерело: Ірина Пригор/Суспільне Культура

Як відомо, 16 серпня 2022 року Держкіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру, що де-факто означало ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією нашого кіно.

Згідно з наказом, всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають бути передані Державній установі “Науковий центр кінематографії України”.

28 жовтня “Довженко-Центр” повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про “реорганізацію”.

 

 

Читайте також:

Держкіно скасувало рішення про реорганізацію Довженко-Центру – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

Рейдерське захоплення, “антикризовий кінолог” і масове обурення. Що відбувається довкола Довженко-Центру – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

Петиція про скасування реорганізації Довженко-Центру набрала 25 тисяч підписів – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ