“Найтемніша година перед світанком”: Україна буде представлена власним павільйоном на Лондонській Бієнале Дизайну

/ Дизайн /

З 1 по 25 червня на Лондонській Бієнале дизайну буде представлено український павільйон під назвою "Найтемніша година перед світанком".

Український павільйон на Лондонській Бієнале Дизайну відображає Україну як регіон, багатий природними ресурсами та культурною спадщиною, відкритий для співпраці та колаборацій з усім дружнім світом. Експозиція демонструє, що у складних обставинах дизайн може стати інструментом для розвитку країни та її культури.

Фото: London Design Biennale

Зіткнувшись з дефіцитом базових ресурсів через війну, дизайнери з України хочуть продемонструвати, що навіть крізь заклеєні вікна своїх домівок під час відключення електроенергії вони чітко бачать можливості для співпраці з демократичним вільним світом і можуть реалізовувати сміливі дизайнерські ідеї.

На експозиції “Найтемнішої години перед світанком” представлені три проєкти, які були створені попри кризові часи. 

Гобелен “Zemlia”

Через унікальний гобелен “Zemlia”, створений дизайнеркою Вікторією Якушею та майстрами старовинного ремесла “ліжникарство” з Карпатських гір, український павільйон демонструє неперервний зв’язок кожного українця з його корінням, культурою та традиціями.

Фото: Гобелен “Zemlia”/ Вікторія Якуша, FAINA

Обʼєкти “Dnipro”

Дизайнер Сергій Готвянський, вивчаючи ресурсну та індустріальну потужність України, створив об’єкти, які символізують типові індустріальні будівлі, такі як водонапірна башта, градирня, резервуари для газу та зерна.

Майстри з українських виробничих студій Panoptikum Collections, Llab, Noom та керамічної майстерні Юрія Карпенка створили свої об’єкти, символізуючи основні ресурси України, такі як  вугілля з Донбасу, глина зі Слов’янська, дуб  з Карпат, граніт з Катеринівського родовища, залізо з Криворізького басейну та сіль з Соледару.

Фото: Об’єкти “Dnipro”/ Сергій Готвянський, Nottdesign

Ця частина експозиції є діалогом, який показує бажання та здатність взаємодіяти, проявляючи повагу та дбайливість до нашої планети Земля.

Стілець-маніфест “Gropius Low Chair Military Edition”

Ще одним об’єктом експозиції є стілець маніфест “Gropius Low Chair Military Edition”, створений Катериною Соколовою та командою NOOM. Він демонструє два періоди українського дизайну: до російської агресії проти України та після неї. Він показує, як змінилися сутність та принципи художнього дизайну в історичному контексті та як дизайн набув нових значень та функцій.

Цей об’єкт, розроблений у мирний час і обтягнутий маскувальною сіткою в волонтерському центрі у Вінниці, розповідає про сучасний стан дизайн-спільноти в Україні та необхідність виготовлення захисних об’єктів та матеріалів.  Він також наголошує на необхідності залишатися об’єднаними та спрямовувати свої зусилля на створення мирних об’єктів, які роблять світ кращим.

Фото: Стілець-маніфест “Gropius Low Chair Military Edition”/ Катерина Соколова, NOOM

Українська дизайн-спільнота очікує на нові зв’язки та прагне втілювати найсміливіші дизайнерські ідеї. Вона вірить, що “Найтемніша година перед світанком” – це початок нових можливостей і розквіту України.

Кураторкою українського павільйону виступила дослідниця дизайну Лариса Цибіна, арт-директором простору – Денис Соколов, архітектором простору – Дмитро Сівак. 

Читайте також:

Україна офіційно відкрила власний павільйон на Венеційській архітектурній бієнале

“Українська ДНК” на Венеційській бієнале. Як Україна буде представлена на найпрестижніший архітектурній виставці світу

Україна на Milan Design Week 2023: дух української свободи в інсталяції CONTINUUM