Найбільшу в Європі 3D-споруду зведуть всього за 140 годин

У німецькому місті Хайдельберг зсконструюють за допомогою 3D-принтера та лише двох працівників найбільшу в Європі подібну споруду. Тривалість будівельних робіт складе 140 годин. 

Про це повідомляє видання The Mayor.

За словами розробника PERI 3D Construction, новий дата-центр у Гейдельберзі стане найбільшою в Європі 3D-друкованою структурою. Готовий проєкт матиме 54 метри в довжину, 11 метрів у ширину та 9 метрів у висоту.

Візуалізація: PERI 3D Construction

Будівництво почалося в березні і планується завершитись в липні. Загальний час будівництва проєкту займе всього 140 робочих годин. Однак технологія не дозволяє надрукувати все за один раз, оскільки працівникам доводиться зупинятися й дати шарам застигнути, поки вони встановлюють кабелі, труби та вікна.

Фото: PERI 3D Construction

Протягом більшої частини будівельного процесу проєкт вимагав, щоб на місці були лише дві людини, аби переконатися, що все друкується правильно.

Споруда будується з 100% переробленого бетону. За словами виробника бетону Heidelberg Materials, їхній матеріал має на 55% нижчий слід CO2 порівняно зі звичайним бетоном.

 

 

Читайте також:

Корпус першої в Україні школи, яку друкують на 3D-принтері, зведуть вже у червні

“Звивисті форми, натхненні каньйонами”: проєкт нового крила Американського музею природознавства від Gung

“Вулкан громадської активності”: 100 Architects створили яскравий майданчик у китайскому місті