Національний ботсад Гришка просить небайдужих допомогти закупити пелети для оранжерей

/ Україна /

Якщо не вдасться підтримати потрібну температуру, то рослини загинуть. 

Про проєкт Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України та Peli can live розповідають на сторінці установи в фейсбуці.

“Останні п’ять років Ботанічний сад отримує менше 50% державного фінансування, ніж це потрібно для задоволення базових потреб. Нинішній рік став надскладним для нас – навесні сад зачинили для відвідування через введення військового стану, тому було втрачено основне джерело поповнення спецфонду.

І якщо більшість потреб можна скоротити, є один момент, котрий неможливо відкласти або відмінити – це підтримання оптимальної температури у оранжереях”, – пояснюють працівники ботсаду.

У 2012 році збудували дві котельні для обігріву колекцій з використанням пелет. Кожного опалювального сезону залежно від погодних умов використовували від 800 до 1000 тонн пелетів.

“Із початком війни вартість пелетів значно зросла, сьогодні вона становить  12000 грн за 1 тонну (ще взимку 2021-2022 рр. вартість тонни становила 7600 грн). Тобто, на опалювальний сезон 2022-2023 років потрібно щонайменше 10 млн грн. 

Усі ми вже зараз усвідомлюємо, що зима буде складною: і для людей, і для рослин. І доля унікальних колекцій Національного ботанічного саду, що створювались працею кількох поколінь, зараз повністю залежить від нас”, – зауважує команда Національного ботсаду Гришка.

Тому усіх, хто має можливість, просять долучитись до збору коштів на пелети на цей сезон. Перерахувати гроші можна тут.

 

 

Читайте також

“Некомпетентність і халатне ставлення”. У столиці вимагають розформувати Київзеленбуд

У центрі столиці пропонують створити суцільну пішохідну зону – петиція

У Вінниці хочуть реконструювати місце вшанування пам’яті воїнів Другої світової