Про це повідомила віцепрезидентка української спілки Олена Олійник.
“Ми розглядаємо вступ до АРЄ як ще один крок до об’єднаної Європи у нашому невпинному русі на шляху до демократії і загальнолюдських цінностей, як свідчення визнання важливості України, її архітектурної спільноти для європейських країн”, – зазначила Олійник у своєму виступі на зустрічі Генеральної Асамблеї АСЄ в Брюсселі.
Welcome to ACE !
The National Union of architects of #Ukraine is now part of our #european network as a Member Observer.
ACE supports the National Union of Architects of #Ukraine.#solidarityWithUkraine @OlenaOliynyk1 pic.twitter.com/Ly3Gae9UrM
— ACE CAE (@Ace_Cae) April 29, 2022
За її словами, результатом початку партнерства у найближчому майбутньому стане посилення співробітництва на засадах ЄС.
Мова йде про удосконалення українських законодавчих норм за вимогами ЄС, визнання у Європі сертифікатів й дипломів українського зразка, співпраця з провідними європейськими архітектурними фірмами, а також захист культурної спадщини.
“Ми очікуємо також на узгодження законодавства України зі стандартами ЄС. Наприклад, ми потребуємо консультативної допомоги у приведенні до відповідності до Європейської директиви з питань державних закупівель 2015 року стосовно архітектурних конкурсів”, – резюмувала віцепрезидентка НСАУ.

Віцепрезидентка НСАУ Олена Олійник на засіданні на Генеральної Асамблеї АСЄ в Брюсселі. Фото: Олена Олійник/ Facebook
Крім того, угода про членство в РАЄ передбачатиме допомогу у відбудові України після закінчення війни. У майбутньому члени-партнери напрацьовуватимуть план програми реконструкції українських міст.
“Важливо, щоби допомога надавалась у повній відповідності з політикою та процедурами ЄС. Це додасть більшої впевненості приватним інвесторам. Для координації може бути створена окрема агенція чи комісія, яка управлятиме допомогою та програмами реконструкції – незалежна, але підзвітна багатостороннім, двостороннім та неурядовим донорам”, – наголосила Олена Олійник.
Варто зазначити, що Раду архітекторів Європи заснували у 1990 році. Вона утворилась у результаті злиття двох організацій – Комітету зв’язку архітекторів Об’єднаної Європи та Ради європейських архітекторів.
Протягом усього часу організація всебічно підтримувала розвиток архітектурної діяльності 44 організацій – її членів. Коли в Україні почалась масштабна війна, РАЄ вжила низку заходів, аби допомогти постраждалій архітектурній спільноті. Зокрема, йдеться про тимчасове навчання студентів, працевлаштування, проживання вимушених переселенців, грошову допомогу тощо.
Читайте також
Через війну на Одещині почали масово гинути дельфіни
Re: Mariupol. Український дизайнер розробив візуальну концепцію відновлення Маріуполя