Національна спілка архітекторів України стала членом Ради архітекторів Європи

/ Події /

На засіданні Ради архітекторів Європи 29 квітня ухвалили історичне рішення про приєднання НСАУ. 

Про це повідомила віцепрезидентка української спілки Олена Олійник. 

“Ми розглядаємо вступ до АРЄ як ще один крок до об’єднаної Європи у нашому невпинному русі на шляху до демократії і загальнолюдських цінностей, як свідчення визнання важливості України, її архітектурної спільноти для європейських країн”, – зазначила Олійник у своєму виступі на зустрічі Генеральної Асамблеї АСЄ в Брюсселі.

За її словами, результатом початку партнерства у найближчому майбутньому стане посилення співробітництва на засадах ЄС. 

Мова йде про удосконалення українських законодавчих норм за вимогами ЄС, визнання у Європі сертифікатів й дипломів українського зразка, співпраця з провідними європейськими архітектурними фірмами, а також захист культурної спадщини.

“Ми очікуємо також на узгодження законодавства України зі стандартами ЄС. Наприклад, ми потребуємо консультативної допомоги у приведенні до відповідності до Європейської директиви з питань державних закупівель 2015 року стосовно архітектурних конкурсів”, – резюмувала віцепрезидентка НСАУ.

Віцепрезидентка НСАУ Олена Олійник на засіданні на Генеральної Асамблеї АСЄ в Брюсселі. Фото: Олена Олійник/ Facebook

Крім того, угода про членство в РАЄ передбачатиме допомогу у відбудові України після закінчення війни. У майбутньому члени-партнери напрацьовуватимуть план програми реконструкції українських міст. 

“Важливо, щоби допомога надавалась у повній відповідності з політикою та процедурами ЄС. Це додасть більшої впевненості приватним інвесторам. Для координації може бути створена окрема агенція чи комісія, яка управлятиме допомогою та програмами реконструкції – незалежна, але підзвітна багатостороннім, двостороннім та неурядовим донорам”, – наголосила Олена Олійник. 

Президентка РАЄ Рут Шагеманн та віцепрезидентка НСАУ Олена Олійник. Фото: Олена Олійник/ Facebook

Варто зазначити, що Раду архітекторів Європи заснували у 1990 році. Вона утворилась у результаті злиття двох організацій – Комітету зв’язку архітекторів Об’єднаної Європи та Ради європейських архітекторів. 

Протягом усього часу організація всебічно підтримувала розвиток архітектурної діяльності 44 організацій – її членів. Коли в Україні почалась масштабна війна, РАЄ вжила низку заходів, аби допомогти постраждалій архітектурній спільноті. Зокрема, йдеться про тимчасове навчання студентів, працевлаштування, проживання вимушених переселенців, грошову допомогу тощо. 

 

 

Читайте також

Через війну на Одещині почали масово гинути дельфіни

Re: Mariupol. Український дизайнер розробив візуальну концепцію відновлення Маріуполя

Який вигляд має російське місто, куди найчастіше військові мародери відправляли вкрадене з України – BBC