Унаслідок скоєного правопорушення було завдано збитків на суму у понад 75 мільйонів гривень, повідомляють у відомстві.
Відповідно до результатів слідства, експосадовець реалізував схему, за якою було виведено з власності міста дві пам’ятки архітектури — Дачу Маразлі та Маєток Фабрицького. Крім цього, планували приватизувати й інші будівлі та земельні ділянки, на якій вони розташовані.
Об’єкти, які знаходяться в рекреаційній зоні (близько 300 м від моря), у 2017 році передали в оренду на 10 років приватній компанії. Пізніше посадовець облради забезпечив включення цих об’єктів до переліку тих, що підлягають приватизації.
Вже у 2018 будівлі продали за 29,7 мільйона гривень компанії-орендарю. До слова, за експертизою, це вдвічі дешевше за ринкову вартість.
Крім того, компанія-орендар отримала право на користування земельною ділянкою у понад 1,2 га, яка на момент її продажу не була юридично оформлена, а отже, за право користування нею громада не отримала ні копійки. Натомість слідство встановило, що її вартість мала складати 56 мільйонів гривень.
Експосадовцю повідомили про підозру у зловживанні обов’язками у листопаді 2021 року. Нині справа очікує рішення суду.
Варто зазначити, що на будівлі наклали арешт ще у 2019 році, а в 2021 – на земельні ділянки.
Нагадаємо, що незалежні фахівці в Одесі проаналізували новий історико-архітектурний опорний план міста та виявили у ньому понад сотню помилок.
Читайте також
На залізничному вокзалі Одеси радянську символіку заховали за українським гербом