У пам’ять про Єлизавету ІІ поблизу Букінгемського палацу хочуть відкрити публічні меморіальні сади

/ Ландшафт /

Нині паркова зона резиденції британських монархів відкрита для відвідування лише в межах платних екскурсій. Натомість письменник Стефан Сімановіц і архітектор Антоніо Пізано пропонують зробити частину цієї території відкритою для громадськості.

Їхній проєкт демонструє трансформацію ділянки Саду Букінгемського палацу вздовж дороги Grosvenor Place – одну з найприватніших та найбільш забруднених частин Лондона – на Меморіальний сад королеви Єлизавети II, де люди зможуть відпочивати та вшановувати пам’ять Її Величності, пише Dezeen.

Сад буде розташований уздовж дороги Grosvenor Place. Візуалізація: dezeen.com

Згідно з пропозицією, наявна стіна, що слугує межею між містом і резиденцією, має бути збережена, але у ній варто відкрити додаткові арки. Завдяки цьому вдасться досягти того самого ефекту усамітненості. 

Нова огорожа високого рівня безпеки відгородить меморіальні сади від решти саду Букінгемського палацу, однак поки її розміри та остаточний вигляд автори проєкту ще не визначили. 

Проєкт пропонує зробити частину Саду Букінгемського палацу відкритим для відвідувачів. Візуалізація: dezeen.com

“Наше бачення полягає в тому, щоб мати місце, яке відображатиме любов Її Величності до природи, і спробувати втілити це у прекрасному саду, огородженому стіною, що буде займати лише частину садів Букінгемського палацу площею 42 акри. Це буде акт турботи про Лондон та його унікальну, але стійку екосистему”, – зазначає Антоніо Пізано.

Попри те, що пропозиція має на меті зберегти наявні дерева, територія буде схожа на луки, де висаджуватимуть польові квіти й інші рослини з усіх куточків Британських островів.

Меморіальний сад королеви Єлизавети ІІ нагадуватиме степові луги. Візуалізація: dezeen.com

До слова, у Лондоні вже існує парк, названий на честь королеви, Олімпійський парк королеви Єлизавети в Стратфорді, але нова пропозиція не буде “ще одним парком”, сказав Сімановіц.

“Меморіал повинен бути розташованим поблизу того місця, де жила королева, там, де вона насправді гуляла і насолоджувалася природою. Ідея прийти в місце, яке вона любила, була б дуже потужною.

Я думаю, що хоча це можна розглядати як ще один парк, варто назвати його Меморіальним садом і попросити відвідувачів вимкнути телефони, змусити людей задуматися про те, що для них означає королева, про втрату та кохання”, – каже письменник.

Пропозиція з облаштування Королівського парку як відкритого простору знайшла позитивний відгук у 2015 році. Візуалізація: dezeen.com

Нині Меморіальний сад королеви є лише пропозицією без наданої згоди палацу на будівництво, однак у 2015 році Сімановіц отримав схвальну відповідь від помічника особистого секретаря тодішнього принца Чарльза, а нині короля, на ідею щодо влаштування Королівського публічного парку.

Команда, яка стоїть за проєктом, каже, що є “велика надія” щодо підтримки ідеї королем Чарльзом III, “враховуючи його екологічне бачення та відданість сталим підходам до планування”. 

Меморіальний сад королеви Єлизавети II стане “природним заповідником”. Візуалізація: dezeen.com

Раніше ми розповідали, як уже 30 років будують експериментальне місто британського короля Чарльза III та яких результатів вдалось за цей час досягти. 

 

Фото на головній: Michael Dunning / Getty Images

 

 

Читайте також

Проєкт Паундбері. Як уже 30 років будують експериментальне місто британського короля Чарльза III

In Bloom. Як лондонський метрополітен “захопили” квіткові сади – фото

Tonkin Liu виконає капітальну реконструкцію одного з найбільших лондонських скверів