Про це повідомляє видання Zaxid.Net.
Давній монастир у прикордонному місті Рава-Руська та Мисливський Палац Потоцьких в Раю на Тернопільщині отримали нове життя після довгого занепаду.
Монастир у Раві-Руській
Реставрацію у Раві-Руській реалізували за кошт європейських грантів та обласного бюджету. У відновленому монастирі розмістили дитячі будинки сімейного типу.
Бароковий монастир 1730-х років почали відновлювати на початку повномасштабного вторгнення. На склепінні в коридорах та сходових клітках виявили розписи, але для їхньої реставрації бракувало грошей і розписи законсервували.
Простір розділили на чотири житлові сегменти і призначили їх для проживання дитячих будинків сімейного типу. Кожна родина має власні кімнати, санвузли, кухню. Загальна площа, яку займають дитячі будинки, – 1500 кв.м.
Решту простору займають загальні приміщення спільного використання – ігрова, зала для свят, катехитична, загальна кухня, куточок адміністратора. Після закінчення всіх робіт у колишній монастир заїхали три сімʼї. Четверте приміщення ще чекає на нових мешканців.
Палац Потоцьких в Раю, Тернопільщина
У селі Рай на Тернопільщині колишній мисливський Палац Потоцьких перетворили в тимчасовий будинок для понад 30 переселенців.
Раївський палац збудували у 1760-1770 роках, довкола заклали розкішний парк. У XIX ст. палац перебудували, а комуністична влада у 1952 році провела капітальний ремонт, суттєво знищивши автентику.
Завдяки спільним діям активіста Дениса Власенка та “Української освітньої платформи” в палаці почали облаштовувати прихисток для внутрішньо переміщених осіб, залучивши близько 30 тис. доларів від іноземних меценатів.
Без втручання в фасад історичної будівлі, всередині переробили систему опалення, електроніку, провели косметичний ремонт, обробили стіни від плісняви та облаштували санвузли і кухню.
На загальній площі двоповерхового палацу у 500 м2 містяться 9 окремих кімнат, дві загальні кімнати у форматі хостелу – для екстрених ситуацій, коли спонтанно приїжджає багато людей.
У палаці залишилось трохи автеники у кімнаті з каміном – на його фасаді зберегли ліпнину.
Більш серйозні і профейсійні реставраційні роботи будуть проводити, коли знайдеться необхідна сума грошей.
Фото на головній: travels.in.ua
Читайте також:
На Хмельниччині урбаністи реконструюють закинуту будівлю під житло для переселенців
На Івано-Франківщині планують звести 12 пʼятиповерхівок для переселенців
У Хмельницькому створять мікрорайон із соціальним житлом для переселенців