На заході України відновили історичні памʼятки, щоб поселити туди внутрішніх переселенців

Монастир у Раві-Руській та Палац Потоцьких на Тернопільщині відреставрували та поселили туди сімʼї, які залишилися без домівок через російське вторгнення. 

Про це повідомляє видання Zaxid.Net.

Давній монастир у прикордонному місті Рава-Руська та Мисливський Палац Потоцьких в Раю на Тернопільщині отримали нове життя після довгого занепаду.

Монастир у Раві-Руській

Реставрацію у Раві-Руській реалізували за кошт європейських грантів та обласного бюджету. У відновленому монастирі розмістили дитячі будинки сімейного типу.

Фото: Відкриті джерела, монастир у Раві-Руській

Бароковий монастир 1730-х років почали відновлювати на початку повномасштабного вторгнення. На склепінні в коридорах та сходових клітках виявили розписи, але для їхньої реставрації бракувало грошей і розписи законсервували.

Фото: Twin Monasteries, законсервовані розписи колишнього монастиря у Раві-Руській

Фото: Twin Monasteries, законсервовані розписи колишнього монастиря у Раві-Руській

Простір розділили на чотири житлові сегменти і призначили їх для проживання дитячих будинків сімейного типу. Кожна родина має власні кімнати, санвузли, кухню. Загальна площа, яку займають дитячі будинки, – 1500 кв.м.

Решту простору займають загальні приміщення спільного використання – ігрова, зала для свят, катехитична, загальна кухня, куточок адміністратора. Після закінчення всіх робіт у колишній монастир заїхали три сімʼї. Четверте приміщення ще чекає на нових мешканців.

Палац Потоцьких в Раю, Тернопільщина

У селі Рай на Тернопільщині колишній мисливський Палац Потоцьких перетворили в тимчасовий будинок для понад 30 переселенців.

Раївський палац збудували у 1760-1770 роках, довкола заклали розкішний парк. У XIX ст. палац перебудували, а комуністична влада у 1952 році провела капітальний ремонт, суттєво знищивши автентику.

Фото: Відкриті джерела, мисливський палац Потоцьких в селі Рай

Завдяки спільним діям активіста Дениса Власенка та “Української освітньої платформи” в палаці почали облаштовувати прихисток для внутрішньо переміщених осіб, залучивши близько 30 тис. доларів від іноземних меценатів.

Без втручання в фасад історичної будівлі, всередині переробили систему опалення, електроніку, провели косметичний ремонт, обробили стіни від плісняви та облаштували санвузли і кухню.

Фото: Денис Власенко, відновлений палац Потоцьких у Раю

Фото: Денис Власенко, відновлений палац Потоцьких у Раю

На загальній площі двоповерхового палацу у 500 м2 містяться 9 окремих кімнат, дві загальні кімнати у форматі хостелу – для екстрених ситуацій, коли спонтанно приїжджає багато людей.

У палаці залишилось трохи автеники у кімнаті з каміном – на його фасаді зберегли ліпнину.

Фото: Денис Власенко, відновлений палац Потоцьких у Раю

Більш серйозні і профейсійні реставраційні роботи будуть проводити, коли знайдеться необхідна сума грошей.

Фото на головній: travels.in.ua

 

 

Читайте також:

На Хмельниччині урбаністи реконструюють закинуту будівлю під житло для переселенців

На Івано-Франківщині планують звести 12 пʼятиповерхівок для переселенців

У Хмельницькому створять мікрорайон із соціальним житлом для переселенців