На Закарпатті збираються створити найпотужніше виробництво солі в Україні

/ Технології /

Воно має покрити 100% потреби у технічній солі та згодом - у столовій.

Про це повідомляє голова Закарпатської ОДА Віктор Микита.

“Нарешті можемо повідомити, що на території Буштинської громади Тячівського району стартували роботи в межах інвестиційної угоди з ТОВ “КАТІОН ІНВЕСТ”. Мова про кейс, котрий дозволить розробляти Буштинське соляне родовище та добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі”, – пояснює посадовець.

На Буштинському соляному родовищі хочуть добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць. Фото: Віктор Микита

Після попередніх геологічних досліджень фахівці виявили колосальний соляний пласт, котрий починається з 35 до 500 метрів. Це допоможе замінити тимчасово закрите держпідприємство “Артемсіль”, яке забезпечувало 100% потреби України, але зупинило роботу через бойові дії в Донецькій області.

Нині вже розпочали інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштування місць для працівників тощо. Також закупили обладнання для глибокого промислового буріння.

Першу видобуту сіль очікують за 6 місяців. Фото: Віктор Микита

“За інформацією фахівців, вже через 6 місяців ми будемо мати першу добуту сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба країни в технічній солі – до 450 тисяч тонн на сезон”, – розповідає Микита. 

Надалі планують запустити і постачання столової солі для населення.

 

 

Читайте також

В Іспанії відкрили найбільшу у Європі сонячну електростанцію

Першу в Україні інноваційну сонячну енергетичну систему Smartflower встановили у Тернополі 

Неподалік Львова з’явиться завод із виробництва дорожньої техніки