На Закарпатті створюють пʼять сміттєпереробних кластерів

На Закарпатті планують створити пʼять сміттєпереробних кластерів для шести районів області.

Про це повідомили в телеграм-сторінці Міндовкілля.

“Закарпатська область разом з міжнародними експертами провели колосальну роботу. Впевнена, що в майбутньому це дасть можливість регіону стати одним з лідерів у реалізації змін та залучити інвестиції для будівництва необхідної інфраструктури з обробки відходів. Це вкрай актуально в період відбудови країни”, – наголосила заступниця Міністра Вікторія Киреєва.

Зображення: Міндовкілля

На основі аналізу для 6 районів області пропонується створити 5 кластерів: Ужгородський, Мукачівський, Хустський, Тячівсько-рахівський та Берегівський. В останньому вже будується нове сортувальне підприємство.

Кожен з кластерів міститиме сотрувальні та переробні підприємства. Есперти прорахували декілька можливих моделей їх розбудови. Інвестиційна вартість кожної з них коливається в межах 4 -5 млрд грн.

Тож на думку міжнародних експертів, з якою погоджуються і представники Закарпатської ОВА, найприйнятнішими є наступні моделі: механіко-біологічне оброблення 100% змішаних твердих побутових відходів з проведенням анаеробного зброджування органічних фракцій або їх компостуванням, з отриманням RDF палива.

 

 

Читайте також:

Німецька компанія Bayer інвестувала 60 млн євро в будівництво заводу на Житомирщині

Український стартап Releaf Paper готується запустити завод у Франції

В Кременчуці планують побудувати сміттєпереробний завод