На території Охматдиту зведуть перший в Україні дім Рональда МакДональда: візуалізації

На території національної лікарні ОХМАТДИТ буде споруджено перший в Україні Дім Рональда МакДональда. Він стане другою домівкою для сімей іногородніх дітей, які перебувають на лікуванні.

Над концепцією реконструкції будівлі працювала команда ZIKZAK Architects. Прийняття в експлуатацію планується на третій квартал 2025 року. Попереду ще розроблення проєкту, проходження експертизи, а вже після – реалізація. 

“Ми усвідомлюємо, наскільки значущим є проєкт і працювали, аби максимально відтворити домашній затишок діткам та їх родинам. При цьому врахували ряд складних моментів, пов’язаних із містобудівним законодавством. Звісно, маємо за честь бути причетними до створення Дому Рональда МакДональда в Україні”, – зазначає проджект-менеджерка Василина Косинська.

Візуалізації: ZikZak Architects

Загальна площа 5-поверхового Дому сягатиме 3500 кв.м. Планувальні рішення базуються на створенні атмосфери домашнього затишку, дружньої спільноти маленьких пацієнтів, їх родин, персоналу та волонтерів.

Спільні зони розраховані на тепле спілкування: конференц-зал має окремий вхід i оточений мобільними перегородками, які в разі потреби трансформуються і створюють великий спільний простір із кухнею- їдальнею.

Кухня та їдальня запроєктовані одним великим приміщенням, яке дозволить мешканцям Дому спільно проводити час. Із цієї зони проглядається ігрова, щоб дорослі, готуючи їжу, могли тримати дітей у полі зору.  

Візуалізації: ZikZak Architects

Планування передбачає 50 спальних кімнат з окремими санвузлами, вестибюль, загальну кухню та їдальню, конференц-зал, офісні приміщення, ігрову, зону відпочинку, пральню, складські приміщення.

На підземному поверсі розміщене укриття на 197 людей із кухнею, коморою зберігання продуктів, гардеробною, санвузлами та душовими а також блок технічних та складських приміщень. Концепція будівлі враховує створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населения. Спроєктовано спеціальний зручний поверх для розміщення сімей з маломобільними дітками.

Візуалізації: ZikZak Architects

Команда ZIKZAK Architects продовжила філософію об’єкта: “дім поза домом”, який об’єднує людей, дає надію, любов та турботу, і через дизайн фасаду.

Завдяки його пластиці, використаним матеріалам, подібності до сучасної архітектури житлових комплексів виникає неповторний образ домівки. У такому особливому середовищі діти зможуть знаходити радість та ігрову натхненність, а родини тепло спілкування.

Візуалізації: ZikZak Architects

Ніші вікон стилізовані під елементи з існуючої забудови та адаптовані до сучасного стилю. Ритм вікон впорядковує фасади, а яскраве різнокольорове оформлення відкосів надає легкості й динаміки, додає грайливості й делікатно виділяє будівлю з-поміж інших.

Рішення плоского даху зумовлене побажанням щодо використання покрівлі як додаткової площі не тільки для розміщення технологічного обладнання, а й для можливості створення додаткової території перебування для гостей. На покрівлі планується обладнання мальовничої тераси для відпочинку. 

Візуалізації: ZikZak Architects

Важливим елементом формування концепції було дотримання стилістики будівель, що оточують об’єкт. Основний колір Дому продовжує гаму  існуючої забудови, додає цілому архітектурному ансамблю вишуканості.

Пастельні відтінки ніжно гармонують зі старовинними фасадами споруд та видом вулиці. Заокруглені карнизи повторюють форми сусіднього Будинку для сімей військовослужбовців, і надають будинку м’якості форм та роблять його витонченим. Округлість карнизів м’яко контрастує з прямими лініями стін, створюючи небанальну графічну гармонію, символізує єдність і чуйну підтримку.

Візуалізації: ZikZak Architects

Цегляна пластика фасаду завдяки використанню клінкерної плитки сприяє збереженню автентичного вигляду. Різні варіанти розкладки цегли створюють багатофактурність та рельєфність будівлі. Такий підхід допомагає гармонійно вписати нову споруду в контекст, і при цьому підкреслити її сучасність. 

Екстер’єрна підсвітка створює особливий образ будинку вночі, виділяє й підкреслює його форми, фактури та деталі. Продумане освітлення фасаду зав’язує на собі ансамбль будівель та прикрашає оточення, адже об’єкт знаходиться на розі вулиць і виступає домінантою. 

Візуалізації: ZikZak Architects

При реконструкції буде дотримано вимог щодо обмеження висоти будівлі, збережено затишний сквер, який існує на території ОХМАТДИТу, а також взято до уваги існуючу містобудівну ситуацію та норми законодавства.

Перший в Україні Дім Рональда МакДональда на території ОХМАТДИТ виглядатиме сучасно, органічно вписуватиметься в контекст існуючої забудови та буде затишною домівкою для маленьких пацієнтів лікарні і їх батьків. Це “дім поза домом”, котрий об’єднує людей, дає надію, любов та турботу.  

 

Читайте також:

LEGO продаватимуть дитячий конструктор зі шрифтом Брайля

У Львові створили перший в Україні парк розваг для дітей з інвалідністю

У Львові реконструюють лікарню швидкої медичної допомоги