На території “Херсонеса Таврійського” окупанти зводять новий амфітеатр

Підлеглі Військово-будівельного комплексу Міноборони росії продовжують будівельні роботи по створенню так званого історико-археологічного парку "Херсонес Таврійський" та руйнуванню культурного та археологічного ландшафту.

Про це повідомляє Спілка археологів України.

Фото: Спілка археологів України

“Зовнішній вигляд усіх будівель відповідатиме загальній імперській концепції: псевдовізантійська стилістика в “новому” прочитанні, з використанням “сучасних” технологій і матеріалів. Проєкт курує Патріарша ради з культури, роботи ведуться за дорученням президента росії, за фінансової та організаційної підтримки фонду “Моя історія”, – йдеться в повідомленні.

Фото: Спілка археологів України

Ольга Рутковська, членкиня Українського Національного комітету ІКОМОС, зазначає, що Херсонес Таврійський був включений у світову спадщину ЮНЕСКО 23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Камбоджі. До списку була також внесена і хора — сільськогосподарська округа навколо Херсонесу.

Херсонеське городище є єдиним в Північному Причорномор’ї цілісно збереженим зразком античного міста, який існував з V століття до н.е. до XIV століття н.е. Тут збереглися залишки міського планування вулиць, житлових, господарських та культурних споруд.

 

 

Читайте також:

Окупанти продовжують нищити Ханський палац у Бахчисараї

У Бахчисараї після “реставрації” руйнується єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури – фото

У Криму росіяни знесли модерністський санаторій “Зорі України”