На території львівської промислової зони “Сигнівка” створять ще один індустріальний парк

/ Події /

Ділянку площею 15 га, що розташована на вулиці Північній, облаштують необхідною для промисловості інфраструктурою та оберуть компанію, яка надалі буде керувати індустріальним парком.

Відповідне рішення затвердили у Львівській міській раді, повідомив заступник мера Львова з питань містобудування Любомир Зубач.

Керівник управління інвестицій та проєктів ЛМР Андрій Павлів пояснив, що пропозиція про розширення території парку напряму пов’язана з війною. 

“Тільки за останні кілька тижнів було 10 запитів, у межах яких компанії розглядали львівські промзони, зокрема “Сигнівку” як майданчик для розвитку інвестицій. Також низка українських інвесторів, які раніше планували інвестувати в центрі Україні, зараз переносять свої плани на захід”, – розповів він у коментарі виданню Твоє Місто. 

Ділянка, на якій облаштують новий індустріальний парк. Фото: ЛМР

Наразі у Львові зареєстровано два муніципальних індустріальних парки – обидва приватизували. Рішення про розширення промислової зони “Сигнівки” – Рясне-2 ухвалили у 2018 році. Для цього міська влада забезпечила територію усіма необхідними комунікаціями: сюди проклали дорогу та провели світло, воду і газ.

За словами Андрія Павлова, до кінця 2022 року планують обрати компанію, яка надалі буде керувати новою ділянкою. 

Площа нового індустріального парку складатиме 15 га. Фото: ЛМР

“За прикладом “Сигнівки”, куди місто інвестувало близько 180 млн грн на транспортно-інженерну інфраструктуру, станом на сьогодні залучили 270 млн грн – коштів з продажу земельних ділянок, тобто майже 100 мільйонів місто уже заробило на продажі землі. Водночас там є ще вільні ділянки, які планують подати на аукціон. Сума інвестицій залежить від того, хто з інвесторів зайде. Приблизна інвестиція на ділянку площею 10-15 гектарів може становити 30 мільйонів”, – каже він.

Технічна документація. Фото: ЛМР

Варто зазначити, що концепцію розвитку індустріальної зони “Сигнівка” площею у понад 52 га ухвалили у 2017 році. У 2021 – площу, яка була відведена на індустріальний парк, зменшили з 33,8 до 15 га. Таким чином міська влада планувала продати на аукціоні 18,8 га ділянки на вулиці Північній, щоби залучити підприємців під виробничу діяльність. 

 

 

Читайте також

Індустріальні парки планують звести одразу в трьох українських містах

Завод із виробництва байрактарів з’явиться в Україні “в середньостроковій перспективі”

На території колишнього львівського мотозаводу зведуть багатофункціональний апарт-готель