На Рівненщині частину болота Сира Погоня врятували від видобутку бурштину

Держгеонадра готувалися виставитина аукціон ділянку під видобуток бурштину, яка знаходилась на болотному масиві "Сира Погоня", однак аукціон вдалося зупинити.

Про це повідомила Українська Природоохоронна Група (UNCG).

“Нещодавно ми виявили, що Держгеонадра готується виставити на аукціон під видобуток бурштину ділянку Єльне-23. Враховуючи, що ділянки Єльне та Єльне-1, які були продані на торгах навесні цього року, були біля межі Рівненського заповідника на цінних природних територіях, то ми захвилювалися й написали відповідні запити в Міндовкілля”, – йдеться в повідоменні.

Натомість Міністерство відмовило у виставленні цієї ділянки на аукціон, бо “проведення планованої діяльності може значно порушити гідрологічний режим всього болотного масиву та завдати значної шкоди територіям, що охороняються, а крім того, частину території планується включити до складу Рівненського природного заповідника”.

Зазначимо, у своєму природному вологому стані торфовища допомагають в адаптації до зміни клімату та пом’якшенні її наслідків, зокрема у регулюванні водних потоків, мінімізації ризику повеней і посухи. Вологі торфовища знижують температуру на прилеглих територіях, забезпечуючи захист від сильної спеки.

Фото на головній:  Олена Романова

 

 

Читайте також:

На Рівненщині розкопали 300-літнє поховання монахинь

На вʼїзді у Рівне планують замінити радянську мозаїку на сучасний обʼєкт

Харківська міська рада скасовує тендер для будівництва офісного центру у Саржиному яру