На Рейтарській відновили демонтаж будівлі Київського повітового земства

У Києві на вул. Рейтарській, 37 відновили демонтаж памʼятки історії - Будівлі Київського повітового земства, 1913 року.

Про це повідомив заступник Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Дмитро Перов. За його словами, роботи відновили попри призупинену картку на порушення благоустрою та відкрите кримінальне провадження.

“У Києві розбирають чергову пам’ятку. Цього разу – Будинку київського повітового земства, 1913 року, памятку історії та архітектури, вул. Рейтарська, 37 (вхід з Яр Валу). Роботи відновили попри призупинену картку на порушення благоустрою та відкрите кримінальне провадження. Чекаю приїзду поліції”, – написав він у своєму фейсбуці.

Фото: Дмитро Перов

Будинок Київського повітового земства 1913 року перебуває в Державному реєстрі нерухомих пам’яток під № 644-Кв. На будинок укладений охоронний договір.

Всі роботи щодо будинку здійснює компанія “НЕСТ”. В компанії стверджують, що дворові будівлі майнового комплексу наказом Міністерства культури визнано такими, що не несуть історичної, культурної чи архітектурної цінності і вони не визнані пам’ятками архітектури та не включені до переліку пам’яток.

Візуалізації проєкту реконструкції будівлі на Рейтарській, 37. Візуалізації надані компанією НЕСТ

“Власник здійснює реставрацію фасадного будинку по вул. Рейтарській, 37, який є пам’яткою архітектури, та виконує роботи з ревіталізації дворового простору майнового комплексу”, – кажуть у компанії.

 

 

Читайте також:

В НЕСТ відгукнулись на запити активістів щодо скандального проєкту на Рейтарській

На Рейтарській продовжили розбирати памʼятку історії попри кримінальне провадження

Професія архітектора-реставратора в Україні. Проблематика освіти та розвиток галузі в умовах війни