На Рейтарській під виглядом реставрації зносять історичну памʼятку

У центрі Києва на вулиці Рейтарській розбирають фасад архітектурної памʼятки, хоча заявлено проведення реставрації.

Про це повідомляє активіст Дмитро Перов.

“У будинку під номером 37 будівельна компанія НЕСТ вирішила проводити реставрацію зі знесенням дворових будівель”, – зазначє Дмитро.

Водночас відповідно до інформації Департаменту охорони культурної спадщини КМДА проєкт знесення історичної будівлі не погоджувався.

Фото: Дмитро Перов

У компанії «Нест», яка зносить будівлю під виглядом реставрації, стверджують, що реставрують головний фасад, аби осучаснити будівлю. За словами Дмитра Перова, це означає, що від памʼятки залишиться лише фасад із суттєвими видозмінами.

Фото: Дмитро Перов

Наразі будівлю вже позбавили внутрішніх вікон та готують до демонтажу. Роботи ведуться і у вихідні.

Поліція відкрила кримінальне провадження за частиною першою статті 298 Кримінального кодексу (незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини та знищення, руйнування чи пошкодження об’єктів культурної спадщини, що карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів, обмеженням волі до двох років, позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років).

Зображення: Дмитро Перов

Зазначимо, що будинок на Рейтарській, 37 був побудований на межі XIX-XX століть за проєктом архітектора Івана Бєляєва. Свого часу там розміщувалась Київська земська управа.

 

 

Читайте також:

Будинок Осипа Родіна внесли до переліку об’єктів культурної спадщини Києва

Прокуратура вимагає власника укласти охоронний договір на особняк Баккалинського

У Подільському районі Києва відремонтували ще три будинки, пошкоджені внаслідок обстрілів росіян