На півночі Канади побудують Центр спадщини інуїтів – корінного населення Північної Америки

Данська архітектурна студія Dorte Mandup розробила проєкт Центру спадщини інуїтів в провінції Нунавут на півночі Канади.

Про це повідомляє видання Designboom.

Цей проєкт буде впливати на просування культури інуїтів та підримувати звʼязок між народами, завдяки різним обʼєктам історії та тематичним заходам.

Зображення: Mir.

Окрім виставкових майданчиків, в центрі також розміститься кафе, майстерня, крамниця, дитячий садок, гуртожиток та офіси. А на відкритій території можна буде займатися традиційним ремеслом, зокрема різьбою, будівництвом каяків, виготовленням різних інструментів тощо.

Зображення: Mir.

“Робота в цьому контексті потребує як наздвичайної чуттєвості, так і врахування ландшафту та культурного значення. Спільнота вже давно працює над створенням місця для інтуїтів, їх дорогоцінного спадку, обміну унікальними знаннями, які перейдуть до наступних поколінь”, – пише засновник і креативний директор Dorte Mandup.

Зображення: Mir.

На дизайн будівлі вплинув сніг та вітер. Візерунки, які утворюються на снігу, довгий час слугували системою пошуку шляху для інуїтів, тому саме ця хвилеподібна форма буде використана у будівництві. Дах буде буде плавно переходити в ландшафт тундри та зливатиметься з нею.

Зображення: Mir.

В передній частині споруди панорамне склення від підлоги до стелі вирівнює фасад та поступово звужується до землі там, де дах зустрічається із ландшафтом. На візуалізації також видно круглий отвір у штучному пагорбі, який викладений сірим каменем.

Центр спадщини інуїтів планують побудувати до 2027 року.

 

 

Читайте також:

В Амстердамі планується будівництво повністю деревʼяного житлового району

Увіковічнення ландшафту. Готель-виноробня від OODA Architecture

В Утрехті зʼявиться “зелений” хмарочос від культового міланського архітектора Стефано Боері