На п’ять львівських вулиць очікує реконструкція за європейськими стандартами

У Львові стартує проєкт, який передбачає перепланування вулиць, аби зробити їх більш безпечними та екологічно чистими.

Для цього на порталі закупівель GIZ створили тендер із п’яти лотів. Вартість кожного з них складає понад 441 тисячу гривень. 

Заплановані інвестиції спрямують на розбудову велосипедної інфраструктури, удосконалення транспортного руху, покращення інфраструктури громадського транспорту, облаштування безпечних перехресть, пішохідних зон і переходів.

Дорога на вул. Люблінська. Фото: billboards.com.ua

Проєкт має покращити міські простори, що нині орієнтовані виключно на автомобілі. Оскільки їхня кількість зростає, це спричиняє збільшення викидів вуглецю, зокрема, 93% забруднення повітря виникає саме через транспорт.

“Транспортні смуги набагато ширші за встановлені стандарти. Це веде до того, що дві машини можуть їхати по одній смузі в одному напрямку, до незаконного паркування чи обгону громадського транспорту”, – зазначають у Фонді розвитку міст. 

Транспортна інфраструктура на вул. Городоцькій. Фото: Wikipedia

Реконструкцію будуть проводити на вулицях Любінська-Кульпарківська, Городоцька-Рудно, Варшавська-Чорновола, мікрорайонах Сихів та Рясне.

Наразі у межах співфінансування міста і GIZ у львівському парку ім. Івана Павла ІІ облаштовують велосипедну та пішохідну доріжки. Зона для прогулянок протяжністю 750 м сполучатиме вулиці Лісну і Хоткевича. 

Облаштування пішохідних і велосипедних доріжок. Фото: ЛМР

Водночас доріжка для велосипедистів матиме довжину 610 м й з’єднає наявну велодоріжку з майбутньою, яка пролягатиме вздовж вул. Хоткевича і гуртового ринку “Шувар”, зазначили в управлінні вуличної інфраструктури ЛМР.

Роботи з облаштування доріжок виконали нині на 60%. Фото: ЛМР

Також тут планують облаштувати газон та встановити 53 світильники, 7 велопарковок, 30 смітників та урн, 32 лави та 12 шезлонгів. Крім цього, територію обладнають 25 антипаркувальними стовпчиками, які блокуватимуть рух автівок цією ділянкою.

На сьогодні підрядники виконали 60% робіт. Завершити облаштування парку планують до початку осені.

 

Джерело фото на головній: Varianty.lviv.ua

 

 

Читайте також

Без часткового утеплення фасадів: в Україні запровадять масштабну термомодернізацію будівель

Для кращого сполучення з ЄС: Румунія спорудить міст з Україною через річку Тиса

У Чернівцях здійснять реконструкцію головного парку міста з набережною – візуалізації