Протягом вересня 2022 року історична локація має перейти на баланс міста. Цього рішення одеські громадські діячі та краєзнавці чекали понад двадцять років, повідомив керівник Південного регіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Сергій Гуцалюк виданню Думська.
“Процес нарешті зрушив із мертвої точки. Якщо це станеться, то тут зроблять цікаву історичну локацію і водитимуть екскурсії сюди, адже таких місць в Україні майже не залишилося. За даними метричної книги, яка зберігалася в зруйнованій у 1930 роках минулого століття церкві, тут були поховані добувачі каменю, ті, хто, власне, і будував Одесу”, — пояснив Гуцалюк.

Після того, як козацький цвинтар перейде на баланс міста, тут планують облаштувати туристичну локацію. Фото: Думська
Він зазначив, що згодом об’єкт візьмуть під охорону. Надгробки, розташовані на цвинтарі, оброблять спеціальним розчином для збереження ракушняка, а прилеглу територію – впорядкують.
Нині комунальники міста вже провели тут толоку – покосили траву, прибрали сухі кущі та пофарбувати стіни цвинтаря. Аби територія стала привабливою для туристів, такі заходи проводитимуть регулярно.

Нині комунальники провели першу толоку. Розчистили територію від бур’янів і пофарбували паркан. Фото: Думська
Варто зазначити, що найстаріший козацький цвинтар Одеси перебуває в Держреєстрі нерухомих пам’яток культурної спадщини. Його заснували у 1775 році козаки-запорожці.
Читайте також
Долю пам’ятника Катерині II будуть вирішувати на громадському обговоренні
На Сумщині впала дзвіниця напівзруйнованої дерев’яної церкви Миколи Чудотворця