Тут забудовник планував облаштувати ресторан без дозволів на будівництво та договорів щодо передачі згаданої ділянки у власність чи користування, повідомив депутат Київради Владислав Трубіцин.
“Також ніхто не видавав дозволів на будівництво та Містобудівних умов і обмежень. Простими словами: саме ці документи надають право займатися підприємницькою діяльністю, здійснювати проєктування та проводити будівництво, чи реконструкцію”, – пояснив посадовець.
Крім того, він зауважив, що рекреаційна зона у парку “Наталка” не передбачає створення комерційних об’єктів.
“Нагадаю, що за суспільним договором, ще напередодні створення парку, між владою та громадськістю була досягнута угода, що в парку “Наталка” не буде комерції: генделів, шаурми, кальянів, атракціонів, ресторанів тощо”, – каже Трубіцин.
Цікаво, що під час будівельних робіт на паркан встановили паспорт об’єкта, який зазвичай формують лише після погодження з Департаментом містобудування та архітектури, а також Департаментом міського благоустрою.
Наразі на споруду наклали арешт, а забудовнику видали попередження про кримінальну відповідальність. Тепер він має надати проєктно-дозвільну документацію на розміщення прибудови й паркану, в іншому випадку – об’єкти доведеться демонтувати власними силами.
Як повідомив Трубіцин, реконструкцією кесона займається ТОВ “Гранада-82” Ігоря Тинного, власника ресторанів “Прага” та Montecchi Capuleti і нічного клубу Caribbean Club.
Варто зазначити, що кесон на Оболоні почали будувати ще в 1936 році. Тоді він мав стати частиною підземного тунелю під Дніпром для перевезення боєприпасів. У 1941 році будівництво призупинили через війну, а вже в 1949 роботи припинили остаточно, оскільки визнали проєкт недоцільним.
Будівельні роботи щодо облаштування цієї території розпочались у 2020, вже у 2022 році більшу частину робіт завершили. У відновленій споруді планували відкрити музичний бар або ресторан з оглядовими майданчиками на даху.
Читайте також
Укргазбанк виділить 60 млн грн на реконструкцію “Промприладу” в Івано-Франківську
Запорізька водонапірна башта офіційно стала пам’яткою архітектури