На Миколаївщині може зʼявитись новий ландшафтний заказник “Чичиклійський”

Українська природоохоронна група подала до управління екології матеріали для створення ландшафтного заказника "Чичиклійський", площею понад 470 га.

Про це йдеться на офіційному сайті UNCG.

Заказник пропонують створити між селами Покровка та Бузарове, які розміщені біля річки Чичиклія.

“На крутому правому схилі долини Чичиклії збереглися залишки байрачних лісів. У підліску зростають вологолюбні види − полуниця земляна, ломиніс цілинолистий, хвилівник звичайний, пшінка весняна та інші. Чичиклійський байрак є найбільшим на Правобережжі Південного Бугу, що не зазнав значного втручання внаслідок лісогосподарської діяльності і зберігся тому, що є географічно “ізольованим” та важкодоступним через рельєф місцевості”, – йдеться в дописі.

У складі деревно-чагарникових та степових угруповань тут масово зростає зіновать гранітна – ендемічний та реліктовий вид Північно-Західного Причорномор’я, занесений у Світовий червоний список і Червону книгу України.

Зінтовать грантіна, занесена до Червоної книги України

Загалом, на території проєктованого ландшафтного заказника відмічено 23 види рослин, що підлягають охороні на державному та регіональному рівні.

Серед видів, що занесені до Червоної книги України, тут трапляється дрік скіфський, зіновать гранітна, ковила Лессінга, ковила волосиста, сон лучний, півники понтичні, астрагал шерстистоквітковий, горицвіт волзький, астрагал понтійський, астрагал одеський.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.

На фото астрагал одеський, занесений до Червоної книги України.

 

 

Читайте також:

“Ніякого будівництва”: в Ірпені створять ландшафтний заказник

Київський заказник “Жуків острів” перетворили у смітник: фото

Біля озера Коров’яче у Києві планують облаштувати ландшафтний заказник