На місці Античної академії Платона в Афінах побудують «зелений» музей

Влада Афін цього тижня оголосила про створення першого в Греції зеленого музею — його зведуть на місці, де в давнину була Академія Платона.

За словами представників міста, дизайн-переможець зберігає деякі ідеї відкритого планування академії, зокрема зелені та громадські місця, пише The Mayor.

Крім того, в музеї будуть розміщені унікальні артефакти, знайдені під час робіт у місті в останні десятиліття, і матеріали, знайдені під час розвитку міського метро. Згідно з офіційною заявою, їхня кількість становить близько 300 000 одиниць.

Фото: City of Athens

Міська влада пояснює, що цей проєкт покликаний відобразити дух локації – Академії Платона. Проєкт передбачає відкритий амфітеатр на 500 місць, прибудований до головних приміщень музею.

Мозаїка з вілли Сімінія Стефана в Помпеях, що зображує Академію Платона. Фото: з відкритих джерел

За словами мера Афін Костаса Бакоянніса, місту не потрібен ще один музей-фортеця, натомість воно має бути відкритим для публіки та бути кліматично нейтральним – тобто без вуглецевого сліду.

Музей також стане міжнародним центром для розвитку наукової та мистецької діяльності, підкреслюючи позачасову столичну роль Афін від античності до наших днів.

Наразі формування кошторису та графік будівництва ще перебувають в стані розроблення. Тендер на архітектурний проєкт виграв архітектор Джордж Цолакіс.

 

 

Читайте також:

Покинутий аеропорт в Афінах планують перетворити на найбільший прибрежний парк Європи

“Історична подія”: Ватикан повертає 2500-річні скульптури Парфенона до Греції

Італійський стартап спроєктував робота, який створює мармурові скульптури у стилі Мікеланджело