На місці зруйнованого моста через річку Ірпінь хочуть створити меморіал за проєктом balbek bureau

/ Події /

В Офісі президента провели зустріч, яку присвятили обговоренню питань з відновлення житлової інфраструктури України.

Захід відбувся за участю відомих українських архітекторів – засновника balbek bureau Слави Балбека та співзасновника archimatika Дмитра Васильєва.

Разом із представниками Мінінфраструктури та місцевої влади архітектори говорили про проблеми, які принесла війна: зруйновані міста, пошкоджену інфраструктуру, черги на квартири.

Зокрема, під час зустрічі презентували проєкт меморіального комплексу під назвою “Відкритий перелом”, який зведуть на місці зруйнованого моста через річку Ірпінь у Романівці. Мова йде про переправу, що з’єднувала околиці столиці з Ірпенем та Бучею. 

У активній фазі бойових дій на Київщині саме цей міст фактично зупинив наступ російських військ на столицю та став єдиним шляхом евакуації для жителів захоплених міст області.

За концептом проєкту, який презентував Слава Балбек, майбутній меморіал стане місцем, де відвідувачі зможуть зануритися в атмосферу, що панувала тут під час військових дій.

“Важливо, що ми збережемо це місце. А люди зможуть відчути все, що тут відбувалося. Це буде пам’ятником нашому шляху до перемоги”, – зазначив Зеленський виданню BBC.

Про деталі balbek bureau обіцяє повідомити згодом.

 

На головній – люди, що ховаються під романівським мостом від авіаударів. Фото: Associated Press.

 

 

 

Читайте також

“У понеділок поспілкуємось”. Мер Харкова про деталі співпраці з Норманом Фостером

У столиці благодійники та кияни створили захисну споруду навколо памʼятника засновникам Києва

У забудовників Львівщини викуплятимуть житло для переселенців