Технологія укриттів “Будинок Хоббіта” вже пройшла необхідні випробування й готова до використання, заявляють автори проєкту.
Об’єкти пропонують встановлювати в приватних й комунальних установах, а також освітніх закладах, що не мають сховищ чи потребують облаштування додаткового захисту від повітряного нападу, землетрусу та стихійних лих.
Окрім прямого застосування, за словами розробників, укриття можна використовувати й для зберігання харчів або матеріальних цінностей.
Модульні конструкції “Будинок Хоббіта” виготовляють з бетону класу В35-В40, який відносять до категорії особливо важких бетонів та застосовують під час будівництва об’єктів, що повинні відповідати вимогам екстремального навантаження.
Згідно з концепцією, укриття повинне розташовуватись нижче рівня землі на один метр. Висота насипу становитиме 2,1 метра. В одному такому сховищі може перебувати від 8 до 146 осіб, залежно від типу й варіанту планування модулів.
Самі ж модулі-укриття можуть бути облаштовані місцями для відпочинку, санвузлами, шафами для зберігання речей і продуктів та кулерами для води.
Нагадаємо, що напередодні в Харкові встановили перше вуличне укриття, яке має захистити перехожих від обстрілів.
Читайте також
Перше вуличне укриття, яке має захистити перехожих від обстрілів, встановили в Харкові
На Волині селянин прикрасив будинок “вишивкою” з пластикових кришечок
Чеська гуманітарна організація допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців