На Львівщині відреставрують палац і зроблять центр допомоги для дітей війни

/ Події /

У селі Журавно на Львівщині відреставрують аварійний палац Скшинських-Чорторийських. Там створять перший в Україні Центр психологічної допомоги дітям війни "Hope for Kids".

Видання Zahid.net повідомило, що Львіська обласна рада, військова адміністрація та благодійний фонд “HopeUA” підсписали меморандум про співпрацю.

Вартість проєкту реставрації становить 3 млн доларів. Їх нададуть благодійники – партнерська організація Health Net TPO і грантова програма Міністерства закордонних справ Нідерландів.

Фото: Zahid.Net

“Вже є всі погодження, генплан. Очікуємо, що кошти надійдуть наступного року і з весни почнемо перші етапи. Загалом проєкт реконструкції триватиме 2 роки”, – зазначила голова координаційного центру БФ “Hope UA” Анна Ткачик.

У палаці відновлять зовнішнє і внутрішнє оздоблення. Проєкт передбачає перепланування: там буде укриття, їдальня, зони відпочинку, спальні кімнати, навчальні і терапевтичні кабінети, актовий зал. Після завершення робіт в центрі зможуть надати послуги 200-250 дітям на місяць.

Фото: Zaxid.Net

Центр соціальної реабілітації дітей допомагатиме дітям з посттравматичним стресовим розладом або з травмою війни: тим, що пережили окупацію, стали свідками або жертвами насильства, зазнали втрат. Списки дітей відбиратимуть соціальні департаменти у регіонах.

Палац у Журавному збудували наприкінці XVIII століття, але він згорів у 1904 році. Тодішній власник Журавного Антоній Скшинський збудував поруч новий палац у стилі неоренесансу. Його фасад оздоблений ліпниною з елементами ампіру – алегоріями на військову тематику, маскаронами лицарів, гербовими картушами. У 2004 році приміщення сильно постраждало від пожежі і сьогодні стоїть пусткою.

 

 

Читайте також:

На Львівщині планують відновити палац Гредлів за 400 тисяч євро грантових коштів

На Львівщині хочуть відреставрувати палац Жевуських-Лянцкоронських і оголосили конкурс бізнес-ідей

ЛНУ ім. Франка знайшов інвестора для реставрації палацу Бесядецьких