На Львівщині відреставрують дерев’яну церкву XVII століття

У селі Ісаї Самбірського району відреставрують дерев’яний храм XVII століття - на його стінах збереглись намальовані ікони. 

Як пише Суспільне, реставрація церкви розпочалась у 2000 роках. Цього року з обласного бюджету виділили понад 3,5 мільйони гривень для продовження реставраційних робіт.

Церква датується 1663 роком. Іконостас храму зберігся, його перенесли до діючої церкви, що поряд.

Фото: Суспільне Львів

Храм збудований з дерева, без цвяхів. Стіни скріплені дерев’яними кілками. За словами завідувачки бібліотеки Оксани Галишин, яка досліджувала історію села, це був єдиний храм в окрузі, який діяв у радянський час.

“Казали, що люди навіть чергування встановлювали і постійно змінювались. Кажуть, навіть сиділи на дзвіниці і так оберігали, щоб її не закрили”, — каже Оксана Галишин.

Фото: Суспільне Львів

На стінах церкви залишились дірки від куль часів Другої світової війни. Також під час реставрації на хорах знайшли труну.

“Є дві легенди. Священник нам сказав, як будували церкву, то тут же будували труну для того, щоб нагадували людям про страшний суд і про вічне. А наші предки розказують, що колись була чума і багато людей помирали, тоді зібралися священники і ніби хворобу спіймали та посадили у труну і після того люди не помирали”, — розповідає Оксана Галишин.

Фото: Суспільне Львів

Зазначається, що цього року за виділені з бюджету кошти планують здійснити ремонтно-реставраційні роботи храму, а протягом наступного року – відновлюватимуть іконописи.

 

 

Читайте також:

Суд зобов’язав демонтувати храм-МАФ з території Національного музею історії України

Окупанти вщент зруйнували майже 170-річний храм на Миколаївщині

Храм на Львівщині прикрасили настінними розписами зі святими у вигляді реальних людей