На Львівщині на місці провалля виявили торгові пивниці XVII-XVIII ст.

Під час ремонтних робіт на площі Ринок в містечку Добромиль на Львівщині утворилося провалля, де виявили історичні пивниці XVII-XVIII ст.

Про це повідомляє видання Zaxid.net, посилаючись на голову Добромільської громади Петра Куляса.

Міська влада вирішила оновити асфальтне покриття на центральній площі, в результаті під час ремонтних робіт виявили давні підвалини.

«Це, імовірно, підвал єврейської кам’яниці XVIII ст., який не зберігся. Або спеціальний підвал, в якому колись зберігали крам, яким торгували на Ринку. Таких підвалів у Добромилі багато», – зазначив міський голова.

Фото: Андрій Салюк

Неподалік цього місця раніше вже виникали провалля, зокрема, коли будували церкву Святого Андрія. За висновками археолога, який досліджував об’єкт, виявлено знахідки різних часів.

Фото: Андрій Салюк

“Можна констатувати локалізацію на площі Ринок різночасового комплексу передпоріж, який функціонував і розвивався впродовж ранньомодерного, а можливо й пізньосередньовічного періодів розвитку міста. Це рідкісні пам’ятки архітектурно-археологічної спадщини історичних міст Європи”, – повідомляє старший науковий співробітник Інституту українознавства НАН України археолог Юрія Лукомського.

Фото: Андрій Салюк

Зокрема фахівці радять Добромільській міській раді законсервувати обʼєкт, щоб у подальшому фахово дослідити його та відновити склепіння пивниці.

 

 

Читайте також:

На сходах громадського закладу біля Софії Київської відкрили для огляду археологічний зондаж

На Харківщині реставрують врятоване від окупантів 300-річне Євангеліє

Археологи розкопали давньоримську виноробню поблизу Рима