Про це повідомляє видання Zaxid.net, посилаючись на голову Добромільської громади Петра Куляса.
Міська влада вирішила оновити асфальтне покриття на центральній площі, в результаті під час ремонтних робіт виявили давні підвалини.
«Це, імовірно, підвал єврейської кам’яниці XVIII ст., який не зберігся. Або спеціальний підвал, в якому колись зберігали крам, яким торгували на Ринку. Таких підвалів у Добромилі багато», – зазначив міський голова.
Неподалік цього місця раніше вже виникали провалля, зокрема, коли будували церкву Святого Андрія. За висновками археолога, який досліджував об’єкт, виявлено знахідки різних часів.
“Можна констатувати локалізацію на площі Ринок різночасового комплексу передпоріж, який функціонував і розвивався впродовж ранньомодерного, а можливо й пізньосередньовічного періодів розвитку міста. Це рідкісні пам’ятки архітектурно-археологічної спадщини історичних міст Європи”, – повідомляє старший науковий співробітник Інституту українознавства НАН України археолог Юрія Лукомського.
Зокрема фахівці радять Добромільській міській раді законсервувати обʼєкт, щоб у подальшому фахово дослідити його та відновити склепіння пивниці.
Читайте також:
На сходах громадського закладу біля Софії Київської відкрили для огляду археологічний зондаж
На Харківщині реставрують врятоване від окупантів 300-річне Євангеліє