На Лондонській бієнале дизайну поляки зібрали 12 тисяч вікон для України

У польському павільйоні на Лондонській бієнале зібрали 12 тисяч вікон, які будуть передані на потреби України під час відбудови.

Про це пише видання Dezeen.

Зокрема Лондонська бієнале дизайну нагородила медаллю польський павільйон за дослідження транскордонного співробітництва та переосмислення повсякденних предметів у часи кризи.

Павільйон під назвою “Поетика необхідності” цьогоріч курували активістка Зофія Яворовська з BRDA, Міхал Сікорський зі студії TŁO та український архітектор Петро Владіміров. В рамках виставки було представлено близько 30 вікон.

Фото: Taran Wilkhu

Цей проєкт мав заохотити мешканців Лондона пожертвувати свої невикористані вікна на потреби українців – їх мають відправити до України після виставки.

За словами Петра Владімірова, раніше 85% скла надходило в Україну з Росії, тому зараз масове виробництво вікон у країні ускладнене.

Фото: Taran Wilkhu

Fundacja BRDA натомість використовує відновлені вікна та DIY-посібник із дев’ятьма різними рішеннями щодо того, як їх можна інтегрувати в пошкоджені будівлі незалежно від розміру та форми. Посібник був створений у співпраці з польськими архітектурними бюро.

Лондонська бієнале дизайну триватиме до 25 червня у музеї Сомерсет-хаус.

 

 

Читайте також:

Урбаністи з Big City Lab запропонували альтернативу модульним містечкам

В Києві показали, як добудовують другу чергу Національного музею Голодомору-геноциду

ЄС надасть Україні 50 млн євро на зведення тимчасових мостів