На Київщині створили Спостережну раду з питань відбудови

На Київщині створили Спостережну раду з питань відбудови, яка котролюватиме будівництво пошкоджених внаслідок війни обʼєктів.

Про це повідомив голова Київської ОДА Руслан Кравченко у Facebook.

До складу Спостережної ради увійшли представники ПРООН в Україні, Трансперенсі Інтернешнл Україна, Інституту законодавчих ідей, Open Contracting Partnership, Центру досліджень фіскальної політики та Інформаційної агенції “УНН”.

“Так, рада здійснюватиме моніторинг та перевірку всіх процедур закупівель, які стосуються відбудови, щоб гарантувати їх чесність та прозорість. Вивчатиме бюджети, фінансові звіти і витрати на відновлення, щоб гроші використовувались ефективно”, – зазначає Руслан Кравченко.

Фото: Руслан Кравченко

Також рада буде рекомендувати обʼєктивні критерії вибору об’єктів для відновлення з огляду на максимальну користь для населення. Впроваджуватиме процедури, які унеможливлюватимуть корупційні дії.

Наразі в рамках UNITED24 будуть відновлені 18 багатоповерхівок. За кошти обласного бюджету збудують 93 приватні будинки; коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії запланована відбудова 86 об’єктів; 9 обʼєктів – у рамках обласної програми будівництва споруд цивільного захисту; 14 обʼєктів – за кошти Європейського інвестиційного банку тощо.

Крім того, в рамках програми “Нова оселя” вже 42 родини отримали ключі від нових квартир.

 

 

Читайте також:

Українці отримали від держави перший мільярд за пошкоджене через війну житло

В Україні можуть спростити отримання компенсації по програмі “єВідновлення”

Тайвань виділить понад 18 млн гривень на відновлення спортивної школи в Бучі