На Київщині планують побудувати ТЦ з кафе, амфітеатром та скейт-рампою: візуалізації

У місті Українка, що у 30 кілометрах від Києва, планують побудувати ТЦ "Трипіль" на місці закинутих радянських недобудов спортивного призначення біля міської набережної.

Проєкт створила київська архітектурна майстерня Aranchii Architects.

Як пише БЖ, навесні 2022 року планували почати роботи з реалізації проєкту, але широкомасштабне вторгнення заскочило процес на стадії активної роботи над робочою документацією. Наразі замовник (Alterra Group) шукає рішення для реалізації задуму.

Візуалізація: Aranchii Architects

Візуалізація: Aranchii Architects

Візуалізація: Aranchii Architects

“Втілення має на меті не лише створити перший новий торговельний об‘єкт, що відповідає сучасним вимогам, у місті за часи Незалежности, а й надати мешканцям нові зручності у вигляді урбаністичної точки тяжіння з кафе, міні-амфітеатром, скейт-рампою та благоустроєм з інсталяціями на тему трипільської культури знайденої вперше неподалік Вікентієм Хвойкою”, – розповідає Аранчій.

Візуалізація: Aranchii Architects

Візуалізація: Aranchii Architects

Архітектор зазначає, що головною ціллю було перетворити занедбану територію у центрі міста на якісний об‘єкт, який інтегрується в оточенням “неначе він там завжди і мав бути”.

Фасад оздоблений брусами, лінійними елементами, які лише обертанням навколо центрів будівлі утворюють геометричну поверхню гіперболоїда, що вийшов також чимось схожий на трипільський бінокль. У зв’язку з цими особливостями споглядання оболонки будівлі надає цікавий ефект муару.

Візуалізація: Aranchii Architects

Візуалізація: Aranchii Architects

План будівлі утворений об‘єднанням кіл, центри яких близькі до геометричних центрів існуючих конструкцій. Плавність абрису сприяє плавності траєкторій руху відвідувачів внутрішніх та зовнішніх, а також компактності об‘ємів і рівновіддаленості функцій від середин двоцентричного обʼєму, одним з центрів якого є рітейл, а іншим – супермаркет.

Візуалізація: Aranchii Architects

Загалом у ТЦ планують відкрити близько десятка крамниць, продуктовий супермаркет та зону кафе. Наразі всі попередні домовленості з операторами ринку – на паузі.

Візуалізація: Aranchii Architects

За словами Дмитра, оскільки об‘єкт проєктувався до змін у нормативній базі щодо укриттів, підземних поверхів не планувалось, тому перед втіленням необхідно буде привести його у відповідність до вимог.

 

 

Читайте також:

Львівські стартапери відтворили зруйнований Хустський замок у доповненій реальності

В одному з мікрорайонів Полтави з’явиться ЖК для переселенців – візуалізації проєкту

Технопарк і житловий масив без авт — у Берліні перебудують непрацюючий аеропорт Тегель