На Київщині перевірять всі тендери й закупівлі з відбудови

На Київщині планують провести перевірку всіх тендерів і закупівель із відбудови інфраструктури.

З відповідним проханням звернувся до правоохоронців очільник ОДА Руслан Кравченко.

Має бути перевірена кожна громада, кожний замовник, кожний підрядник, які реалізовували та реалізують проєкти відновлення

“Механізми контролю за всіма етапами відбудови будуть зміцнені. Звернувся до правоохоронних органів Київщини – прокуратури, нацполіції, СБУ, БЕБ та ДБР із проханням провести повну об’єктивну перевірку всіх тендерів та закупівель з відбудови інфраструктури Київщини. Має бути перевірена кожна громада, кожний замовник, кожний підрядник, які реалізовували та реалізують проєкти відновлення, та процес здійснення технічного нагляду”, – написав він у фейсбуці.

Очільник ОДА також закликав долучитися до аналізу ситуації Державну аудиторську службу, Держказначейство, Антимонопольний комітет, Рахункову палату, департамент регулювання держзакупівель Мінекономіки.

“Будуть виявлені факти зловживань – відповідатимуть усі причетні, незалежно від статусу та посад. Збитки, нанесені державі, в разі встановлення таких фактів, теж доведеться відшкодовувати. Як начальник Київської обласної військової адміністрації максимально сприятиму цьому”, – додав він.

Наразі вже ініційовано створення координаційної ради за участю іноземних фахівців, які здійснюватимуть нагляд за використанням коштів на відновлення та якістю відбудови у всіх проєктах. Зокрема запрошені брати активну участь в цьому процесі ПРООН, які наразі контролюють відновлення 18 багатоквартирних будинків у рамках UNITED24.

Фото: UNITED24

До співпраці керівництво ОДА також запрошує долучатися всім громадським організаціям, що опікуються питаннями справедливого та ефективного відновлення: коаліції громадських організацій RISE, Transparency International, UkraineSupportTeam, Інститут законодавчих ідей, Центр досліджень фіскальної політики.

“Будь-які корупційні складові, особливо в умовах масштабного відновлення зруйнованого внаслідок війни, б’ють по іміджу всієї країни, підривають довіру до влади. Наше завдання – не залишити жодних шансів для зловживань та маніпуляцій”, – підсумував Кравченко.

 

 

Читайте також:

В житлових мікрорайонах України погана доступність для людей з інвалідністю – дослідження

Перші родини переселенців отримали безкоштовні квартири у Києві

На Соломʼянці збудували ТРЦ замість спортмаданчиків та планують ввести його в експлуатацію