На Кіровоградщині українці власноруч відновлюють занедбану будівлю, аби там мешкали переселенці

/ Події /

Спільними зусиллями мешканці Новопразької громади перетворюють майже покинутий 16-квартирний будинок на комфортне житло для тих, хто вимушено покинув свої домівки через війну.

Більшість помешкань у ньому мають вкрай занедбаний стан. Лише у чотирьох квартирах живуть люди, інші ж – давно стоять пусткою, повідомляють в ОТГ. 

“Жителі села не залишилися байдужими до долі людей, що тікають від війни, та вирішили допомогти їм із житлом. Звичайні люди виступили з ініціативою відновити для потреб переселенців багатоквартирний будинок, розташований на території Пантазіївки”, – зазначають у повідомленні.

У деяких квартирах не було вікон або дверей, каналізації, тепла та води. Фото: Новопразька ОТГ

Для того, аби забезпечити необхідні умови проживання для переселенців, мешканці громади проводять ремонтні роботи за власною ініціативою. Вони відновлюють інженерні комунікації, фарбують стіни, монтують вікна й двері, яких раніше тут не було. 

Жителі власноруч облаштовують помешкання для переселенців. Фото: Новопразька ОТГ

Жителі власноруч облаштовують помешкання для переселенців. Фото: Новопразька ОТГ

Паралельно місцева влада займається документацією на житло, щоби його можна було офіційно передати у користування переселенцям. Насамперед тут планують забезпечувати квартирами сімей з дітьми та спеціалістів, які бажають залишитися жити і працювати в громаді.  

До та після ремонтних робіт. Фото: Новопразька ОТГ

“Проєкт масштабний та довготривалий, адже усі квартири в різному стані та потребують багато роботи. Однак по завершенню сім’ї зможуть отримати затишне та комфортне житло у Пантазіївці”, – кажуть в ОТГ.

 

 

 

Читайте також

На Львівщині відреставрують крівлю дерев’яного храму XVIII століття

“До росії нах*й”. Укравтодор продає славнозвісний дорожній знак, аби допомогти ЗСУ

У Кропивницькому для переселенців зведуть ЖК на 2 тисячі квартир