На Київщині та Львівщині стартує програма із забезпечення постійним житлом постраждалих від війни

/ Події /

У Київській й Львівській областях почали напрацьовувати механізми забезпечення постійним житлом тих, хто втратив дім через війну. Програма передбачає викуп квартир і будівництво нових ЖК.

Так, представники Київської ОВА ведуть перемовини із найбільшими забудовниками регіону, повідомив голова адміністрації Олександр Павлюк. 

За його словами, вже готові до викупу квартири загальною площею у 42 тисячі м². Як зазначається, вони введенні в експлуатацію, залишилось облаштувати їх необхідною технікою й меблями. Наразі із забудовниками проводять консультації щодо рекомендованої ціни для викупу цих квартир.

Також в Ірпені й Бородянці хочуть побудувати два житлових комплекси площею у 50 тисяч м² кожний. Очікують, що на їх зведення знадобиться 5 місяців. Окрім ЖК, проєкт передбачатиме будівництво бомбосховищ, дитячих майданчиків, закладів освіти й іншої соціальної інфраструктури. 

Один із житлових будинків Бородянки після російського авіабомбардування. Фото: Дмитро Ларін/УП

У Львівській ОВА повідомили про плани викупу 55 житлових багатоквартирних будинків і 1221 квартири, пише Твоє.Місто. За попередньою інформацією, готові або практично готові непродані квартири розташовані у містах Стрий, Золочів, Самбір, Червоноград та Буськ. 

Нагадаємо, що у Львові почали реалізовувати проєкт з будівництва тимчасового житла для вагітних жінок, які вимушено покинули свої домівки через війну. Тут планують поселити понад сотню майбутніх мам. 

 

Фото на головній: Unsplash.com/Tanya Pro

 

 

Читайте також

У Стокгольмі частина парку біля посольства рф матиме назву Місце вільної України

Урбанина презентувала “Довідник з благоустрою парків”. Де безкоштовно завантажити

У Хмельницькому перейменували низку вулиць на честь Героїв України