На Хмельниччині вирішили відремонтувати фундамент 150-річного неоготичного костьолу і пошкодили його

В Хмельницькій області релігійна громада вирішила самотужки зробити гідроізоляцію фундаментів в Костьолі святого Йосипа Обручника (Підлісний Мукарів). Внаслідок цього фундаменти знищили, порушивши дренажну систему. 

Про це повідомила директорка Малієвецького обласного історико-культурного музею Анастасія Донець.

“Під загрозою знищення Підлісно Мукарівський костел. Пам‘ятка національного значення. 1872 рік. Фантастично красива неоготика. Єдиний костел в області такого ідеального рівня збереженності. Релігійна громада самочинно без проєкту, без архітектора-реставратора вирішила зробити гідроізоляцію фундаментів. Тим самим ці фундаменти по суті знищивши. Порушено все – стару систему дренажу, водовідведення, обмазали неприпустимими сумішами камені, викинули стару ідеальну отмостку”, – написала вона у фейсбуці.

 

 

За її словами, під час робіт не було жодного археологічного супроводу, після того як фундамент розкопали на поверхні опинились рештки захоронених людей – це кістки фундаторів костелу, його будівничих і меценатів.

 

Донець додала, що поліція вже зафіксувала порушення.

 

Мурований костел святого Йосипа Обручника почали зводити з тесаного каміння на місці дерев’яного 1859 року, спорудження тривало 13 років. Його було виконано у вишуканому стилі пізньої неоготики і освячено у 1886 році Луцько-Житомирським єпископом К. Любовідзьким.

Фото костьолу: terwik/livejournal

Після приходу радянської влади в Україну храм було зачинено у 1933 році. Під час Другої світової війни, коли Німеччина окупувала землі України, костел відновив свою роботу. Вдруге костьол зачинила радянська влада у 1962 році і використовувала його як склад, а потім як сільський музей. Богослужіння в храмі поновилися тільки в 1989 році.

 

 

Читайте також:

В Херсоні окупанти обстріляли Свято-Катерининський собор XVIII століття

Костел Святого Миколая внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

У Вінниці під час розкопок знайшли артефакти XVII-XX століть