На електропідстанціях Одеси збудують захисні “саркофаги”

З метою захистити від ракетних обстрілів енергетичний сектор Одещини, влада планує будівництво захисних саркофагів над електропідстанціями.

Про це в ефірі “7 каналу” повідомив повідомив Сергій Нагорняк, член парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ.

Одеський регіон живиться від трьох підстанцій Укренерго – “Новоодеська”, “Усатово”, “Аджалик”. Минулої зими ворог їх постійно атакував.

Для нормального функціонування і забезпечення всіх потреб необхідна робота 7 трансформаторів на цих підстанціях, однак наразі працюють лише 4. Як зазначає пан Нагорняк, інші 3 мають встановити лише в лютому, оскільки виробництво техніки радянського зразку займає багато часу.

Трансформатор, в який влучила російська ракета. Фото: Укренерго

“За деякий час розпочнуться роботи з будівництва так званих саркофагів, які мають сховати все обладнання від ракетних обстрілів. Однак це дороговартісна річ. Станом на зараз вже проведені державні закупівлі Агентством відновлення, вже визначені підрядники, є проєктні рішення”, – каже Сергій Нагорняк.

Однак будівництво одного такого саркофагу через технологічні особливості триватиме від 3 місяців. Загалом по Україні необхідно встановити більше 120 укріплень над підстанціями.

 

 

Читайте також:

У Славутичі створюють ядерний науковий хаб із цифровим тренажером реакторів майбутнього

Війна в Україні прискорить перехід до зеленої енергетики – дослідження

Одеський порт виключать зі списку ЮНЕСКО