Про це пише видання Total Croatia News.
Острів Корчула найбільш відомий як місце народження Марко Поло та одне з найкрасивіших туристичних місць Хорватії. Під час підводних археологічних досліджень затопленої неолітичної стоянки Соліне на острові археологи знайшли останки, які їх здивували.
Так, під відкладеннями морського мулу була виявлена дорога, яка з’єднувала затонуле доісторичне поселення Хварської культури з узбережжям острова Корчула.
Це ретельно складені кам’яні плити, які були частиною чотириметрової комунікації, що з’єднувала штучно створений острів з узбережжям. За допомогою радіовуглецевого аналізу збереженої деревини вдалося встановити, що все поселення датовано приблизно 4900 роками до нашої ери.
У той же час, на іншому боці острова Корчула археологи з Університету Задара провели дослідження землі біля затоки Градіна поблизу Вела-Луки.
Археологічна група оглянула центральну частину затоки Градина, і на глибині 4-5 метрів було встановлено існування поселення, майже ідентичного Соліному. На місці знайшли такі неолітичні артефакти, як крем’яні леза, кам’яні сокири, уламки жорен.
Читайте також:
Італійське містечко на Сицилії заплатить 5 тисяч євро людям, які переїдуть туди жити
Історик ідентифікував міст з картини “Мона Ліза” в італійському містечку