На дні Адріатичного моря знайшли залишки камʼяної дороги, якій 7 тисяч років

В Хорватії поблизу острова Корчула на дні Адріатичного моря знайшли вмощену каменем дорогу, побудовану приблизно в 4900 році до нашої ери - під час епохи неоліту.

Про це пише видання Total Croatia News.

Острів Корчула найбільш відомий як місце народження Марко Поло та одне з найкрасивіших туристичних місць Хорватії. Під час підводних археологічних досліджень затопленої неолітичної стоянки Соліне на острові археологи знайшли останки, які їх здивували.

Так, під відкладеннями морського мулу була виявлена ​​дорога, яка з’єднувала затонуле доісторичне поселення Хварської культури з узбережжям острова Корчула.

Фото: Sveučilište u Zadru

Це ретельно складені кам’яні плити, які були частиною чотириметрової комунікації, що з’єднувала штучно створений острів з узбережжям. За допомогою радіовуглецевого аналізу збереженої деревини вдалося встановити, що все поселення датовано приблизно 4900 роками до нашої ери.

У той же час, на іншому боці острова Корчула археологи з Університету Задара провели дослідження землі біля затоки Градіна поблизу Вела-Луки.

Фото: Sveučilište u Zadru

Археологічна група оглянула центральну частину затоки Градина, і на глибині 4-5 метрів було встановлено існування поселення, майже ідентичного Соліному. На місці знайшли такі неолітичні артефакти, як крем’яні леза, кам’яні сокири, уламки жорен.

 

 

Читайте також:

У Польщі офіційно перейменували Калінінград на Крулевець

Італійське містечко на Сицилії заплатить 5 тисяч євро людям, які переїдуть туди жити

Історик ідентифікував міст з картини “Мона Ліза” в італійському містечку