На ділянці у Вінниці висадили міські луки. Тепер вирішують, чи продовжувати експеримент

/ Урбаністика /

 

Поки не всі містяни зрозуміли користь ініціативи та підтримали її.

Комунальне підприємство “Інститут розвитку міст” здійснює опитування у мешканців Вінниці про те, що вони думають про міські луки. Для цього біля тестової ділянки роздавали інформаційні листівки та збирали думки перехожих щодо такого виду озеленення. 

“Звісно, думки були різні: комусь такі зміни подобаються, а хтось поки ставиться скептично. Багато хто говорив про те, що наприкінці весни лука виглядала значно привабливіше. Також звучало слушне зауваження, що рослинність створює дискомфорт для автомобілістів, яким важко побачити пішоходів. До речі, цю проблему можна вирішити, якщо робити покоси шириною 1 метр з обох сторін від пішохідного переходу”, – йдеться у заяві.

Працівники КП зауважують, що нині прийшов час першого покосу міських луків. Якщо його здійснити правильно, то деякі рослини засіються, а інші – почнуть нарощувати свіжу зелену масу. 

“Перший покіс виконують тоді, коли дозріло насіння в однорічних квітів. Косити потрібно на висоті 8-10 см і найкраще використовувати традиційну косу. Сіно необхідно залишити на луці на декілька днів, поки насіння не опаде”, – пояснюють представники “Інституту розвитку міст”.

Мешканців Вінниці запрошують взяти участь в онлайн-опитуванні щодо ставлення до міських луків. 

Що таке міські луки ми розповідали у матеріалі Косити чи колосити? Газони у великому місті.

Косити чи колосити? Газони у великому місті

 

 

Читайте також

Триває демонтаж МАФів біля входів до столичного метро: КМДА показала перші результати

Біженців з України просять розповісти про успішні екопроєкти за кордоном

На Івано-Франківщині з’явиться завод з вирощування лісових саджанців