На честь реставрації маєтку Сікорського аеропорт “Київ” видаватиме квитки із його зображенням

/ Арт /

Ілюстрація садиби відомого авіаконструктора прикрасить посадковий документ міжнародного аеропорту "Київ". Поруч із нею буде напис "Будинок Сікорського — відкривай нові горизонти".

Про це повідомила радниця заступника міського голови – секретаря Київської міськради Ольга Гвоздік.

За її словами, зображення будинку Сікорського на звороті квитків розмістять тимчасово. У такий спосіб міжнародний аеропорт “Київ” (Жуляни) планує підтримати відновлення історичної будівлі та створення публічного простору на її території. 

Створила ілюстрацію маєтку Сікорського для квитків художниця Марина Малюшко. Фото: Ольга Гвоздік

Аби про спадщину видатного українського авіаконструктора дізналося більше людей, посадовиця закликає фотографувати квитки, ділитись світлинами у соціальних мережах та позначати сторінку Будинку Сікорського.

Будинок Сікорського розташований у центрі Києва на вулиці Ярославів Вал, 15б. Саме тут на початку XX століття жив відомий авіаконструктор. Його довгий час ніхто не реставрував. 

У такому стані перебував будинок Сікорського протягом довго часу. Фото: Юлія Матяш

У 2016 році маєток виставили на продаж, оцінивши його у 50 мільйонів гривень. Наприкінці 2017 року Київська міська рада заявила про намір забрати будинок у комунальну власність з метою його порятунку та реставрації.

Після пожежі, яка сталась тут у травні 2021 року, фасад майже не постраждав. Фото: gp.gov.ua

До вересня 2021 року цього не можливо було зробити, оскільки будівля знаходилась під арештом. Восени цього ж року її нарешті передали у комунальну власність столиці. Наразі громадська ініціатива розробляє стратегію реставрації, оскільки будівлю знівечив не тільки час, а й пожежа, яка відбулась тут у травні 2021 року.

Після реставрації тут відкриють науково-технічний центр і музей родини Сікорських, також перетворять на туристичний кластер квартал, де розташована будівля.

 

Читайте також

Полум’я знищило частину київської історичної будівлі, зведеної на початку ХІХ століття

Ботанічний сад Фоміна перебуває в жахливому стані: урбаністи б’ють на сполох – фото

В історичному районі Львова на місці дитячого санаторію зведуть елітарне житло