На Чернігівщині реконструюють школу за проєктом BORODKIN architects

/ Архітектура /

Команда архітекторів із Києва здобула першість на Всеукраїнському закритому конкурсі «RESET 2022: Енергоефективні, зелені школи».

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці громадської спілки «Бізнес за партнерство».

За результатами конкурсу, школу I-III ступенів на 250 учнів, розташовану за адресою: вул. Грушевського, 1, м. Новгород-Сіверський, реконструюють за концептом студії BORODKIN architects.

«Журі відзначило високий рівень проєкту: автори продемонстрували якісне архітектурне рішення як уособлення нових сучасних тенденцій в архітектурі освітніх закладів та сучасне композиційно-планувальне рішення з використанням вільних відкритих просторів (атріумів), що спонукатиме учнів більше спілкуватися та комфортно почуватися в будівлі школи», – повідомляють організатори конкурсу.

Зображення: ГС «Бізнес за партнерство»

Автори кращого концепту врахували енергоефективні планувальні рішення та вирішили одне з ключових завдань конкурсу – винайшли нові підходи у проєктуванні закладу освіти з актуальністю на майбутнє.

Заохочувальною премією відзначили проєкт авторського колективу ТОВ «ГРАФІТ ПРО». На думку журі, концепт має цікаве рішення внутрішнього дворика як безпечного місця відпочинку школярів. Також відзначили наявність меморіальної стіни як місця пам’яті та незвичайне рішення саду-оранжереї.

Зображення: ГС «Бізнес за партнерство»

Окрім того, заохочувальною премією нагородили авторський колектив проєктної організації «Проспект-Проєкт». Журі зазначило, що вдалим є рішення компактної будівлі школи з прагматичним плануванням, яке має дати додатковий ефект енергоефективності й економічності. Також вказали на сучасний підхід до об’ємно-планувальних рішень та аналітичний підхід авторів проєкту до поставлених завдань.

Зображення: ГС «Бізнес за партнерство»

До слова, оцінювали проєкти:

  • Ганна Бондар – архітекторка, голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
  • Євген Плащенко – архітектор, генеральний директор Директорату просторового планування територій та архітектури Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
  • Ольга Подушкіна – архітекторка, голова комісії з авторського права та професійної етики Національної спілки архітекторів України; голова експертної комісії Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України; директорка та ГАП власної архітектурної майстерні FPA-architect.
  • Олег Пікущенко – архітектор, віцепрезидент Національної спілки архітекторів України, голова Ради Чернівецького регіонального відділення Архітектурної палати України Національної спілки архітекторів України.
  • Дмитро Аранчій – архітектор, засновник архітектурної майстерні Aranchii Architects.
  • Людмила Ткаченко – міська очільниця, Новгород-Сіверська тергромада.
  • Олександр Сердюк – начальник відділу містобудування та архітектури Новгород-Сіверської міської ради, головний архітектор міста.

Архітектурний конкурс «RESET 2022: Енергоефективні, зелені школи» є частиною проєкту «EE-JUMP – енергоефективність для освітян, журналістів, муніципалітетів від професіоналів». 

Організатор: громадська спілка «Бізнес за партнерство» в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Німецькою урядовою компанією GIZ GmbH за дорученням Уряду Німеччини та Швейцарії.

 

 

Читайте також

У Саудівський Аравії хочуть звести хмарочос у формі куба — концепт

Студенти КНУБА створюють проєкти відбудови житлових споруд і об’єктів культурної спадщини 

Залучили 37 фахівців із різних країн. У Києві почали створення концепції відновлення Маріуполя