На будівництві Подільського мосту розікрали 36 млн грн – прокуратура

/ Урбаністика /

Серед підозрюваних троє посадовців.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

“Подільською окружною прокуратурою міста Києва завершено досудове розслідування першого епізоду справи щодо вчинення посадовцями комунального та підрядних підприємств службових злочинів у ході будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві (ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 191 КК України)”, – йдеться у дописі.

Відомо, що підозрюваними у справі є перший заступник керівника КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва”, який виступив замовником робіт, та керівники генпідрядної та підрядної організацій. 

Відповідно до матеріалів слідства, у квітні 2017 року КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” уклало договір з генпідряднимком щодо виконання робіт зі зведення мосту. 

В свою чергу генпідрядник залучив організації для нібито надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання та персоналу. Упродовж 2020 року на підставі підписаних актів здачі-приймання виконаних робіт на рахунки підрядників з бюджету були перераховані кошти, хоча представники цих підприємств завищили обсяги виконаних робіт.

Відповідно до висновку комплексної судової будівельно-технічної та економічної експертизи, Києву спричинено збитки на суму понад 36 млн гривень.

Нині досудове розслідування стосовно першого заступника керівника КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” та керівника генпідрядної організації завершено. Обвинувальний акт щодо третього фігуранта провадження – керівника підрядної організації – направили до суду.

У межах слідства зусиллями прокуратури забезпечено реальне відшкодування збитків на суму 1,5 млн грн та заявлено відповідні позови до фігурантів на решту суми спричиненої шкоди.

Досудове розслідування за іншими епізодами розкрадання коштів у ході будівництва Подільського мостового переходу триває.

 

 

Читайте також

“Хіба це докази, це ганьба!”. Анна Кирій про підозру СБУ керівнику Нацспілки архітекторів

Велика Британія передала Україні мостову систему для швидкого відновлення переправ

Ексдиректор Лувру незаконно торгував старожитностями – рішення суду