Мистецтвознавці возз’єднали членів родини на фламандському портреті XVII ст., які були розділені 200 років

Дослідники історії мистецтв воззʼєданали матір з батьком та сином, які зображені на фламандському сімейному портреті, що був розділений навпіл останні дві сотні років.

Як повідомляє The Art Newspaper, портрет батька та сина, написаний у 1626 р. художником із Антверпена Корнеліусом Де Восом, насправді був портретом з трьох осіб. Про це вказує силует сукні, який видніється у правому нижньому куту картини.

Портрет з батьком та сином належав одній приватній данській колекції у місті Ніва. Спеціальний консультант цієї колекції Йорген Вадум та куратор Нідерландського інституту історії мистецтв в Гаазі Анджела Ягер доклали спільних зусиль минулого року, аби знайти втрачену частину портрету.

Дослідники знайшли слід на фотографії у звіті Національної галереї Данії 1966 року. На фото була зображена вбрана у складний манжет жіноча рука, що тримає пару вишитих червоним оксамитом рукавиць.

Зображення: Корнеліус де Вос “Портрет батька та сина”, та очищена деталь картини

Знахідка привела дослідників до портрета жінки, який виставили на аукціоні в Лондоні 2014 року. Роботу придбав амстердамський ділер Соломон Ліліан, який у подальшому почистив картину. Після реставраціїї стало чіткіше видно пейзаж на фоні, який збігається з пейзажом позаду чоловіка з хлопчиком.

Нещодавно данська колекція змогла придбати портрет матері. Його розмір в два рази менший за подвійний портрет, що вказує на те, що картини дуже обережно розділили після пошкодження приблизно з 1830 по 1859 рік.

Андреа Рігг Карберг, директорка музею нівської колекції, зазначила: “Мати тепер дивиться на нас разом зі своїм сином, чий погляд так на неї схожий.”

 

 

Читайте також:

 

Картину Кандинського продано на аукціоні Sotheby’s за рекордну суму

Міський музей Амстердама визнав Малевича українським художником

Музей Метрополітен у Нью-Йорку визнав Архипа Куїнджі українським художником