“Ми повернемось. Це обов’язково”. ХША про вимушений переїзд, вдячність Львову і подальші плани

Харківська школа архітектури – приватний заклад вищої освіти, який через повномасштабне вторгнення росії був змушений евакуювати студентів і викладачів із Харкова, перевезти більшість обладнання та продовжити навчання студентів у Львові.

Дарія Ожиганова в інтерв’ю 24 каналу розповіла, як викладачі наважилися на переїзд, чи вдалося налагодити навчання у Львові та яким колектив бачить майбутнє школи.

 

Переїзд

За словами Ожиганової, всього за тиждень до війни викладацький склад вирішив відправити всіх студентів в онлайн-формат. Як згодом виявилося, це було дуже вчасно.

Дарія Ожиганова на зустрічі у Харківській школі архітектури.

“Це одне з найкращих, напевно, рішень, яке я особисто ухвалювала в житті. Ми вирішили відправити наших студентів в онлайн-формат і дозволити їм поїхати до своїх родин в різні куточки України. І це було правильне рішення через те, що ми змогли командою і викладачами виїхати з Харкова у перший день війни. Бо інакше, мабуть, це не було б можливим. Ми б думали про те, як евакуювати студентів, особливо перший курс, які є ще достатньо молодими. Ми відчуваємо велику відповідальність за них”, – поділилася Дарія.

Перші тижні викладачі та команда підтримували постійний зв’язок і десь за 2 тижні студенти могли повернутися до навчання в форматі онлайн. Таким чином школа працювала кілька місяців, поки команди стягувались до Львова.

 

Гостинність Львова

У Львові Харківській школі архітектури надала приміщення Львівська академія мистецтв. Так з’явилась можливість продовжити навчання офлайн.

“Ми також облаштували майстерню таку, щоб студенти могли працювати з макетами. І напевно десь влітку – в липні – студенти першого курсу стягнулися у Львів, щоби пройти будівельну практику. Спершу ми не знали, що це буде Львів, але наша ректорка є львів’янкою. І всі ми інтуїтивно прямували на західну частину України.

Львів, власне, став таким місцем, куди ми мали змогу приїхати. Тут ми розуміли, що є висока ймовірність того, що ми зможемо знайти прихисток у тому вигляді, в якому ми зараз перебуваємо. І що зможемо отримати допомогу. Тому ми обрали Львів”, – каже Ожиганова.

Фото: Харківська школа архітектури/Facebook

Викладачка додала, що Львівська академія мистецтв, зокрема дала приміщення колишньої їдальні. Для студії архітектурного проєктування цього простору було достатньо.

“У нас є думка, що ми також маємо докластися до кампусу Львівської академії мистецтв. Зокрема під час будівельної практики ми зі студентами робили просторові інтервенції, щоб трохи облаштувати й засвоїти ці дворики в Академії. І це, напевно, був такий жест подяки до них, точніше один із. Бо на студійних проєктах студенти також будуть працювати з просторами Академії мистецтв. Я сподіваюся, що це для них буде також корисним”, – каже Ожиганова.

 

Що далі

Дарія Ожиганова розповіла, що школа планує повертатися до Харкова. “І це було, напевно, перше питання, яке я поставила нашій ректорці, коли вона запропонувала мені поїхати до Львова. Я спиталася, який у нас план дій далі й чи ми повертаємося в Харків. І так, ми повертаємося в Харків, це обов’язково”, – сказала Дарія.

Коли це стане можливим поки складно сказати. Щонайменше один академічний рік школа планує провести у Львові. “Але ми будемо дивитись, як будуть розвиватися події. Я сподіваюсь, що не більше ніж за рік, ми повернемося до Харкова. Але навіть якщо більше, то все одно ми будемо повертатися. Там залишилася наша будівля школи, та й взагалі. Ми залишаємося Харківською школою архітектури”, – підсумувала вона.

 

Читайте також:

IT Step School виділила 15 млн грн для навчання дітей військовослужбовців у приватних школах

“Демократія та відкритий простір”. Українські архітектори розробили дизайн нової будівлі мерії для Маріуполя

Українські архітектори пропонують відновити Північну Салтівку за допомогою 3D-друку